Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
FAQ
Jak mogę dodać swoje zdjęcie profilowe?
Aby dodać swoje zdjęcie do profilu należy się zalogować, a następnie wybrać w menu użytkownika (menu użytkownika znajduje się w prawym górnym rogu ekranu, po zalogowaniu)zakładkę "Konto"/ "Profil zdjęciowy". Następnie wybieramy i ładujemy zdjęcie (istnieje możliwość dodania kilku zdjęć profilowych). Na koniec oznaczamy zdjęcie, które ma być naszym zdjęciem profilowym, jako główne- "Oznacz jako główne" i zatwierdzamy wybór. Wybrane w ten sposób zdjęcie będzie naszym zdjęciem profilowym. W każdej chwili, w ten sam sposób można zmienić swoje zdjęcie profilowe.
Jak zamieścic film z You Tuba i Vimeo w blogu, artykule, na forum.
Dokładna instrukcja dodawania filmow z You Tuba i Vimeo do forum znajduje sie pod linkiem tutaj. Natomiast dodawanie filmów do blogów i artykułów jest znacznie łatwiejsze. Jak to zrobić? Podczas pisania bloga, artykułu wystarczy przycisnąć zieloną ikonkę filmu (ostatnia w edytorze tekstowym) i w nowym okienku wybrać serwis z którego dodajemy film, wkleić link URL filmu, kliknąć w dowolne miejsce w okienku, aby aktywować przycisk Sprawdź, następnie kliknąć przycisk Sprawdź. Jeśli klatka z filmu zostanie wyświetlona poniżej, należy kliknąć przycisk Wstaw i gotowe. Film pojawi się w Waszym blogu lub artykule.
Jak mogę zmienić imię i nazwisko w swoim profilu?
Istnieje możliwość zmiany swojego imienia i nazwiska w profilu. Jednakże prosimy o nie używanie znaków takich jak np: cudzysłów ", <, ; itp. w imieniu i nazwisku Użytkownika. Używanie tych znaków powoduje brak możliwości dostępu do forum portalu oraz do forum grup. Istnieje również możliwość ukrycie swojego nazwiska, o czym piszemy w innym punkcie FAQ.
Nie chcę aby wszyscy widzieli moje nazwisko. Czy mogę go ukryć?
Aby ukryć nazwisko wystarczy wejść w menu użytkownika "Konto"/"Edycja Konta" i zaznaczyć opcję "Ukryj nazwisko". Na końcu przycisnąć przycisk "Zapisz" na dole strony. Po aktywowaniu tej opcji na portalu pojawi się tylko pierwsza litera Waszego nazwiska.
Jak mogę usunąć zdjęcie z galerii?
Aby usunąć zdjęcie ze swojej galerii należy wejść w zakładkę "Moja galeria", która znajduje się w menu głównym pod zakładką "Galeria". Na wyświetlonej stronie znajdują się wszystkie nasze zdjęcia wraz opcjami: "Edycja" i "Usuń". Kliknięcie "Usuń" prowadzi do trwałego usunięcia zdjęcia z profilu Użytkownika.
Dlaczego nie mogę pisać postów na forum?
Jeśli w nazwie użytkownika posiadasz takie znaki jak np cudzysłów czyli ", lub >, :, i tym podobne, poruszanie się po forum jak i pisanie postów jest niestety niemożliwe. Prosimy o usunięcie w/w znaków z nazwy użytkownika w zakładce "Edycja Konta", a problem zostanie rozwiązany.

Po napisaniu i wysłaniu komentarza do zdjęcia, artykułu, bloga itp. nic się nie dzieje. Czy taki komentarz zostanie zapisany i pojawi sie na stronie?
Tak. Napisany komentarz pojawi się na stronie po jej przeładowaniu. W tym celu należy odświeżyć stronę. Najprawdopodobniej korzystasz z przeglądarki Internet Explorer, która źle współpracuje z naszym systemem komentarzy. Objawia się to tym, że komentarz nie pojawia się od razu po napisaniu, a dopiero po odświeżeniu strony.
Mam inny problem, który w tym FAQ nie został wyjaśniony. Co powinienem zrobić? Z kim się kontaktować, aby uzyskać pomoc?
W takich sytuacjach prosimy krótko opisać problem i wysłać go na e-mail: admin@planetagor.pl. Admin pomoże Wam w rozwiązaniu problemu, a następnie, jeśli to będzie pomocne dla innych użytkowników - umieścimy opis i rozwiązanie problemu w FAQ. W ten sposób stworzymy wspólnie bazę pomocy dla każdego, kto napotka jakikolwiek problem w korzystaniu z Planety Gór.
Nie mogę zaakceptować zaproszenia do grona znajomych? Dlaczego?
Jeżeli otrzymałeś/aś zaproszenie do grona znajomych od innego użtkownika Planety Gór,a nie możesz go zaakceptować ponieważ ikonka akceptacji jest nieaktywna - powinieneś najpierw zaznaczyć "haczyk" w kwadracie po lewej stronie nazwiska osoby, której zaproszenie chcesz zaakceptować. Wówczas ikonka akceptacji stanie sie aktywna, a Ty w prosty sposób możesz zaakceptować nowego znajomego.
Jak korzystać z TrekPLANNERa i mapy turystycznej?
Większość materiałów opisujących jak korzystać z Górskiej Mapy Turystycznej oraz jak korzystać z TrekPLANNERa znajduję się w naszym dziale z artykułami. Poniżej prezentujemy ich listę. Wystarczy kliknąć aby przeglądnać artykuł.

* FAQ 1. TrekPLANNER. Jak zaplanować trasę po szlakach turystycznych?
* FAQ 2. TrekPLANNER. Zdobywaj szczyty z Planetą Gór.
* TrekPLANNER rusza w pełnej wersji.
* TrekPLANNER- info o szczytach, szlakach, górach
* Korony Górskie
* Open Street Map w TrekPLANNERZE
* TrekPLANNER update
* Pobieranie tras z TREKPLANNERA
* Więcej pogody na mapie
Jak połączyć dwa pliki GPX w jeden?
Oto proste rozwiązanie w postaci linku do strony gdzie można to zrobić. GPX Merge trial
Copyright by planetagor.pl