Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Wszystkie wydarzenia
Aktywność:
Skitury
Data:
22 Kwiecień, 2017 (Za 24 Dni)
Dodał:
Miejsce:
Polska, Zakopane, tatry
Mój opis :

PROGRAM ZAWODÓW

21.04.2016 – CZWARTEK
24.00 - ZAMKNIĘCIE LISTY STARTOWEJ 

22.04.2016 – PIĄTEK
14.00 - otwarcie biura zawodów - wydawanie numerów startowych i zakwaterowanie
20.00 - ODPRAWA ZAWODNIKÓW
21.00 - odprawa sędziów i organizatorów

23.04.2016 – SOBOTA
7.45 - 8.45 - wydawanie numerów startowych
8.45 -  ewentualna powtórna odprawa techniczna
9.00 - 9.45 kontrola techniczna (ogródek startowy)
10.00 - START KATEGORII SPORTOWEJ "S"
10.15 - START KATEGORII REKREACYJNEJ "R"
14.00 - 16.00 obiad
16.00 - nieoficjalne ogłoszenie wyników Memoriału
16.30 - koniec terminu przyjmowania protestów
17.00 - ogłoszenie oficjalnych wyników Memoriału
         - wręczenie nagród dla zwycięzców Memoriału
         - uroczysta kolacja (uwaga! w tym roku niestety nie będzie "imprezy")


Planowana trasa:
Sportowa – seniorzy/seniorki, weterani/weteranki  
kategorie ratowników górskich – seniorzy i weterani
Murowaniec, Przełęcz Liliowe, Przełęcz Świnicka, Czerwone Stawki, Karb, Czarny Staw Gąsienicowy, Zawrat, Mały Kozi, rejon Wielkiego Stawu, Kozia Przełęcz, Murowaniec
LIMIT CZASU PRZY ZMARZŁYM STAWIE: 1godz.40min.


Sportowa – nestorki/nestorzy i kategorie ratowników górskich nestorów 
Murowaniec, Przełęcz Liliowe, Przełęcz Świnicka, Czerwone Stawki, Karb, Czarny Staw Gąsienicowy, Zmarzły Staw, Murowaniec


Rekreacyjna i Sportowa  - juniorzy/juniorki, kadeci/kadetki
Murowaniec, Przełęcz Liliowe, Sucha Przełęcz, Dolna Stacja Gąsienicowa, Karb (zjazd nie pokrywa się z trasą podejścia), Murowaniec

Aktywność:
Wspinanie
Data:
22 Kwiecień, 2017 (Za 24 Dni)
Dodał:
Miejsce:
Polska, Sosnowiec, Poziom450
Mój opis :

Już 22 kwietnia bieżącego roku w sosnowieckim obiekcie wspinaczkowym Poziom450 odbędzie się pierwsza edycja memoriału mającego na celu upamiętnienie osoby Janusza Nabrdalika, jednego z najlepszych wspinaczy skałkowych w Polsce, taternika, uczestnika pierwszej śląskiej wyprawy na Lhotse, a także założyciela firmy Lhotse produkującej wysokiej jakości uprzęże wspinaczkowe.

Janusz urodził się i mieszkał w Sosnowcu, to również w tym mieście po dzień dzisiejszy znajduje się i w dalszym ciągu funkcjonuje firma Lhotse, polski producent uprzęży wspinaczkowych i nie tylko. Po przedwczesnej śmierci Janusza, Lhotse przewodzi jego żona Olga Nabrdalik. Dzięki inicjatywie Olgi, redakcji On the Summit, właściciela obiektu Poziom 450 i Polskiemu Stowarzyszeniu Sportów Ekstremalnych udało się rozpocząć pracę nad nowym przedsięwzięciem skoncentrowanym w całości na wyjątkowej postaci jaką bez cienia wątpliwości był Janusz. Zawsze uśmiechnięty, otwarty do ludzi, przyjazny i pomocny. Tak zapamiętali go jego przyjaciele, którzy po dzień dzisiejszy nie mogą się pogodzić z jego śmiercią.

Program memoriału, mimo, że jest to pierwsza jego edycja, prezentuje się nad wyraz atrakcyjnie. W dniu memoriału odbędą się otwarte zawody wspinaczkowe na sztucznej ściance, będzie można posłuchać prelekcji zaproszonych gości (Janusz Majer, Andrzej Marcisz, Walenty Nendza, Piotr Snopczyński), wśród gości będzie można spotkać również Danutę Piotrowską i Jerzego Natkańskiego. Nie zabraknie miejsca dla wystawców, a zebrani goście będą mieli możliwość zobaczenia wyjątkowej wystawy zdjęć z najwyższych gór świata. Zapowiada się wspaniała festiwalowa atmosfera.
Zapraszamy wszystkich miłośników wspinaczki i górskich

Aktywność:
Trekking
Tagi: bieszczady 
Data:
28 Kwiecień, 2017 (Za 30 Dni)
Dodał:
Miejsce:
Polska, Ustrzyki Górne, Bieszczady
Mój opis :

Tarnica, Solina i Chatka Puchatka ;) Wyjezdzamy wieczorem, w pierwszym dniu zdobywamy Tarnicę

Aktywność:
Biegi górskie
Data:
1 Maj, 2017 (Za 32 Dni)
Dodał:
Miejsce:
Polska, Myślenice, Myślenice
Mój opis :

 

Runmageddon, biegi górskie

 

29 kwietnia – 1 maja 2017, Myślenice

 

Przygotuj się na ekstremalną majówkę z Runmageddonem!


Runmageddon to najbardziej ekstremalny cykl biegów z przeszkodami w Europie!

Mamy wyzwanie dla każdego, od absolutnego żółtodzioba, do największego sportowego psychopaty - sprawdź sam!
Intro - 3 km / 15+ przeszkód
Rekrut - 6 km / 30+ przeszkód
Classic - 12 km / 50+ przeszkód
Hardcore - 21 km / 70+ przeszkód
Ultra - 44 km / 150 przeszkód!

Oraz codziennie bieg dla dzieci w wieku 4-10 lat!

 

Zobacz film z zeszłorocznych zmagań: 

Zapisz się, im szybciej tym taniej:
https://www.runmageddon.pl/imprezy/majowka-z-runmageddonem

 

 

 

 

Aktywność:
Trekking
Data:
9 Czerwiec, 2017 (Za 72 Dni)
Dodał:
Miejsce:
Polska, Beskid Śląski, Beskid Śląski
Mój opis :

Nocna Impreza Górska IV edycja "Chłosta Beskidzka"

 

DATA
09.06.2017r. Start godzina 20:00 piątek - Bielsko-Biała Schronisko Dębowiec, meta Schronisko PTTK na Błatniej sobota około godziny 17:00.

 

DYSTANS
61km,czas przejścia około 21h plus czas na odpoczynki.

 

TRASA
Bielsko Biała Schronisko PTTK Dębowiec - Schronisko PTTK Szyndzielnia - Siodło pod Klimczokiem - Chata Wuja Toma - Kotarz - Grabowa - Przełęcz Salmopolska - Smerekowiec - Wisła Nowa Osada - Wisła Groń - Wisła Głębce - Schronisko na Stożku - Stożek Mały - Schronisko na Soszowie - Przełęcz Beskidek - Czantoria Wielka - Ustroń Polana - Schronisko prywatne na Równicy - Pod Równicą - Brenna - Schronisko na Błatniej

 

UCZESTNICY
W nocnym rajdzie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie lub osoby niepełnoletnie wyłącznie pod opieką osób dorosłych (rodziców lub opiekunów).

 

DODATKOWE INFORMACJE
Z uwagi na długość trasy każdy z uczestników "Chłosty Beskidzkiej" powinien być odpowiednio przygotowany zarazem pod względem fizycznym i kondycyjnym, jak również pod względem odpowiedniego wyposażenia latarka - czołówka, termos, własny prowiant, odzież przeciwdeszczową, ciepłe ubranie, górskie obuwie oraz koniecznie dobry humor.


Impreza ma charakter towarzyski,uczestnicy (jeśli chcą), ubezpieczają się we własnym zakresie i biorą udział na własną odpowiedzialność.

 

Link do wydarzenia na FB (znajduje się tam kontakt do organizatora):

https://www.facebook.com/events/1239287119457860/

Aktywność:
Biegi górskie
Tagi: bieg wierchami 
Data:
16 Czerwiec, 2017 (Za 79 Dni)
Dodał:
Miejsce:
Polska, Rytro, Beskid Sądecki
Mój opis :

 

Ruszyły zapisy na organizowany już po raz czwarty Regatta Bieg Wierchami. Do wyboru trzy dystanse oraz zawody Nordic Walking. Rezerwujcie w swoich kalendarzach termin 16-17 czerwca 2017 roku i przyjeżdżajcie na biegowe święto w piękne rejony Beskidu Sądeckiego! 

 

Co nas czeka? Organizatorzy tak zachęcają do udziału: „Będziecie styrmać się po wyierskach i dolinach Pasma Radziejowej, Pasma Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim i Lubovnanskej Vrchowiny. Czekać na Was będą zeszłoroczne trasy na dystansie Corno Owca 11 km i Waligóra 30 km, a dla ultrasów przygotowaliśmy nową wersję naszej trasy L, UltraVisegrad, która będzie mierzyć 55 km+ i poprowadzi Was od Zamku w Starej Lubovni do Zamku w Rytrze, dzięki czemu naprawdę się zziopiecie, ale zdolecie. A jak już zalecicie na metę zmurcani i zmorduwani, to będziecie susyć kiele z radości.”

Bieg Wierchami nawiązuje do tradycji Czarnych Górali, którzy niegdyś zamieszkiwali tereny piwniczańsko-ryterskie. Z beskidzkimi krajobrazami w tle odbędzie się impreza w iście góralskim stylu. Wydarzenie jest objęte programem Regatta RUSZ SIĘ!, więc zgodnie z jego ideą nie zabraknie form aktywności dostępnych dla każdego uczestnika. Ci, którzy nie zdecydują się na bieganie, może skuszą się na „kijkowanie”, czyli bezpłatny marsz nordic walking pod Kramarkę. W planie również Bieg Rogasia dla najmłodszych.

 

Copyright by planetagor.pl