Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Wszystkie wydarzenia
Aktywność:
Trekking
Tagi: czyste beskidy 
Data:
30 Wrzesień , 2017 (Za 8 Dni)
Dodał:
Miejsce:
Polska, Rajcza, Beskid Żywiecki
Mój opis :

Kolejna edycja imprezy "Czyste Beskidy".

 

Zapisy - od 1 września 2017.

 

Data i miejsce wydarzenia: 30 września 2017, Rajcza.

 

Więcej info wkrótce na stronie organizatora: http://www.czystebeskidy.pl/ 

Aktywność:
Trekking
Data:
19 Październik, 2017 (Za 27 Dni)
Dodał:
Miejsce:
Polska, Żywiec, Kino "Janosik"
Mój opis :

Festiwal Górski ADRENALINIUM to czterodniowe święto dla wszystkich aktywnych, lubiących ruch, sport, podróże, a przede wszystkim adrenalinę. Widzowie mają okazję obejrzeć najlepsze filmy z festiwali górskich, podróżniczych i ekologicznych oraz uczestniczyć w spotkaniach z ludźmi z pasją: alpinistami, wspinaczami, podróżnikami. Oprócz spotkań i filmów w kinie, co roku zapraszamy do namiotu festiwalowego, a w nim: warsztaty dla dzieci, gra miejska, wydarzenia muzyczne i koncerty. Pod okiem GOPRu dzieci będą mogły się wspinać na dmuchanej ściance, a wraz z Fundacją Golców uczestniczyć w koncercie dla najmłodszych. Festiwalową starszyznę zabierzemy w podróż dookoła świata, dzięki muzyce zespołu Dikanda. Będziemy też poruszać tematy ważne dla mieszkańców gór i nie tylko - panel ekspercki na temat sytuacji smogowej w Żywcu. Festiwal rokrocznie się rozwija, zmienia, podobnie jak punkty programu, ale jedno pozostaje nie zmienne - wyjątkowa atmosfera ADRENALINIUM. W trakcie Festiwalu pokażemy również prace nadesłane na nasz międzynarodowy konkurs filmowy oraz fotograficzny. Do zobaczenia w Janosiku!

 

Strona Organizatora: http://adrenalinium.pl/

 

Więcej szczegółów wkrótce :).

Aktywność:
Rowery Górskie
Tagi: barania góra rajd rowerowy 
Data:
21 Październik, 2017 (Za 29 Dni)
Dodał:
Miejsce:
Polska, Barania Góra, Schronisko Przysłop pod Baranią Górą
Mój opis :

Wszystkich rowerzystów małych i dużych, miłośników dobrej zabawy, spragnionych szalonych przygód i ciekawych opowieści serdecznie zapraszamy w dniu 21.10.2017 (sobota) na ROWEROWE ZAKOŃCZENIE SEZONU pod BARANIĄ GÓRĄ! 

W ramach imprezy przygotowaliśmy dla Was kolejną edycję Rajdu Rowerowego wokół Baraniej Góry oraz slajdowiska podróżnicze! Oprócz samej przejażdżki będzie to super okazja do pozyskania i wymiany informacji praktycznych, a kto wie, może również zainspiruje Was do podjęcia pierwszej, własnej wyprawy!

Po slajdowisku – jeżeli pogoda pozwoli i uczestnicy do końca nie opadną z sił-chcielibyśmy zorganizować ognisko, podczas którego moglibyście lepiej się poznać i wspólnie celebrować sukces z przejechanych kilometrów. 

1. RAJD ROWEROWY WOKÓŁ BARANIEJ GÓRY, godz. 10.30
- TRASA (pojawi się wkrótce na mapkach pod postem): 
Terenowa, prowadząca leśnymi malowniczymi ścieżkami wokół Baraniej Góry. Nadaje się dla początkującego kolarza, jak ambitnych miłośników MTB (ciekawe zjazdy, dwa stromsze choć krótkie podjazdy).
Bardzo podobna trasa jak w zeszłym roku z małymi modyfikacjami
- DŁUGOŚĆ: około 25km
- SUMA PRZEWYŻSZEŃ NA TRASIE: 860m
- PRZEWIDYWANY CZAS TRWANIA: od 2 do 4 godz.
- FORMUŁA: towarzyska, nie jest to wyścig tylko propozycja wspólnej zabawy. Po trasie poprowadzi Was trójka naszych rowerowych przewodników.Nie martwcie się : tempo dostosowane będzie do sił i preferencji uczestników. 

- SPRZĘT: Nie musisz mieć wypasionego roweru. Wystarczą same chęci, a jeśli już koła pójdą w ruch to z czasem będzie łatwiej. Sami nie jesteśmy zawodowcami, tylko zwykłymi pasjonatami rowerowych wypraw . 
Zapraszamy do wspólnej przejażdżki!
- START i META: Schronisko Przysłop pod Baranią Górą
- GODZ. STARTU: godz. 10.30

NA KAŻDEGO KOLARZA BIORĄCEGO UDZIAŁ W RAJDZIE NA MECIE BĘDZIE CZEKAĆ PYSZNE CIACHO i NAPÓJ REGENERACYJNY!

2. SLAJDOWISKO ROWEROWE start. godz. 16.00
Popołudnie umilą Wam opowieści o rowerowych podróżach po świecie! Pełnych wrażeń i przygód na zawsze wpadających w pamięć. Slajdowisk będzie kilka. Niektóre jeszcze dogrywamy i wkrótce zaprezentujemy!

SLAJDOWISKO NR 1: Magiczny Kaukaz-samotna rowerowa wyprawa Maliny Waldka.

Sosnowiczanin który dokładnie siedem lat temu odkrył w sobie podróżniczą pasję, i od tej pory na swym starym rowerze samotnie zwiedza świat. By nie była za łatwo na cel swych podróży zawsze wybiera kraje mało turystycznie znane które aktywnie promuje na swych prezentacjach. W tym roku postanowił objechać na dwóch kółkach Kaukaz odwiedzając kolejno Republiki Inguszetii, Osetii, Czeczeni oraz Dagestanu.. O tym jak się do nich dostać tanio, za pomocą czego pokonywać rosyjskie blokady, no i o tym jak się od więzienia w Rosji wymigać udało.
O tym wszystkim oraz o wielu innych przygodach, które sie zawsze przytrafiają rowerzyście w trakcie podróży, w sposób jak zwykle żartobliwy opowie w czasie swej prezentacji.
Zapraszamy serdecznie, naprawdę posłuchać warto!

SLAJDOWISKO NR 2:,,Podróżowanie to poszukiwanie baśni” Piotr 
Czasem wystarczy spojrzeć inaczej. Nawet, jeśli wydawałoby się, że widać jakby mniej. Szerzej otworzyć oczy. A może w ogóle je zamknąć. I wyruszyć w drogę pełną magii i duchów. Rozpocząć wędrówkę, która od zawsze się zaczęła i wije się niezmiennie gdzieś pośród chmur, w nieokreślonym miejscu i czasie. Wybrać się w podróż, by w końcu samemu stać się drogą – drogą pełną marzeń, tęsknot i snów. Zapraszamy na opowieść, zdjęcia i krótki film, oparte na kanwie podróży z Patagonii na Alaskę.
Kim Jest Piotr? od ponad dwudziestu lat zwiedza świat z rowerem. Autor czterech książek, z których najbliższa jest mu ostatnia, zatytułowana „Sen powrotu”. Zazwyczaj jeździ w miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Gdyby sam mógł wybrać swoją postać, zostałby ptakiem. 

3. UCZESTNICTWO/REZERWACJE:
Uczestnictwo w imprezie nieodpłatnie (odpłatny jedynie nocleg dla chętnych).
Zapisy zarówno na rajd jak i noclegi telefonicznie tel. 33 855 37 15 lub elektronicznie schronisko[at]przyslop.pl

Na wszystkie pytania organizacyjne dotyczące rajdu odpowiemy drogą mailową. 

Serdecznie zapraszamy! Wstęp bezpłatny.

Aktywność:
Wspinanie
Tagi: ryszard pawłowski 
Data:
27 Listopad, 2017 (Za 66 Dni)
Dodał:
Miejsce:
Polska, Bielsko-Biała, Klub Miasto
Mój opis :

W poniedziałek 27 listopada (godz. 19.00) Klub Ludzi z Pasją odwiedzi wybitny taternik Ryszard Pawłowski, legenda polskiego himalaizmu, instruktor alpinizmu, przewodnik górski i jedyny Polak, który pięciokrotnie stanął na szczycie Mount Everestu.

 

Aktywność:
Trekking
Tagi: monika witkowska 
Data:
18 Grudzień, 2017 (Za 87 Dni)
Dodał:
Miejsce:
Polska, Bielsko-Biała, Klub Miasto
Mój opis :

Zapraszamy na kolejny hit ! Już w grudniu, w ramach Klub Ludzi z Pasją, będziemy mieli okazję na żywo spotkać się i porozmawiać z Panią Moniką Witkowską czyli kobietą, która zdobyła całą Koronę Ziemi !!! 

Pakistan - to nie tak jak myślicie!
Celem ponad dwumiesięcznej wyprawy do Pakistanu była wspinaczka na Broad Peak (ośmiotysięczny sąsiad K2), jednak na poznanie innych miejsc w Pakistanie, też starczyło czasu. Pokonując trasę od najwyższych szczytów Karakorum, do położonego nad morzem Karaczi, Monika przekonała się, jak ciekawym krajem jest Pakistan i jak gościnni są jego mieszkańcy. W ramach naszego spotkania będzie okazja aby przekonać się, na czym polega trudność w zdobywaniu najwyższych szczytów Karakorum, ale też dowiemy się jak wygląda bezpieczeństwo w tym rejonie świata, co to jest dupata, jak się w islamskim kraju traktuje samotnie podróżującą cudzoziemkę, jak smakuje miejscowe jedzenie i po co w ogóle do Pakistanu jechać?!

Copyright by planetagor.pl