Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
V Wyrypa Beskidzka - zapraszamy!
24-02-12

TREKKING.

 

UWAGA!!!

KOMUNIKAT ORGANIZATORA:

 

Ze względu na ekstremalne warunki na szlakach górskich Beskidu Żywieckiego jestem zmuszony odwołać V Wyrypę Beskidzką i przenieść ją na inny termin. Zapraszam do zmierzenia się z trasą w dniach 24 - 25 marca. Mam nadzieje ze wówczas warunki w górach pozwolą na bezpieczne pokonanie trasy i wspólną zabawę.

 

V Wyrypa Beskidzka


Zimą to wystarczy nam tylko pięćdziesiątka

 

3 - 4 marca 2012

 

Wyrypa Beskidzka to impreza mająca na celu przejście trasy której długość wynosi 100 kilometrów . Ważną sprawą jest to, że podczas marszu nie nocujemy oraz nie robimy długich przerw. W tym roku odbędzie się jej piąta oraz szósta edycja. Po ubiegłorocznej trasie gdzie na starcie zjawiło się ponad 160 uczestników postanowiłem po raz pierwszy zorganizować wersję zimową popularnego rajdu. Z pewnością przejście zimą w jednym ciągu sto kilometrów to poważny problem , wiec na początek spróbujmy przejść trasę o połowę krótszą. Z początkiem marca zapraszam do Chaty na Zagroniu , skąd odbędzie się start i zakończenie V Wyrypy Beskidzkiej. Trasa maratonu przebiegać będzie przez bardzo ciekawe i atrakcyjne miejsca Beskidu Żywieckiego. Szlak naszej wędrówki odwiedzi Schronisko na Rysiance , Romankę , Sopotnie Wielką , Halę Miziową oraz Krawców Wierch. Szacowany czas pokonania trasy około 20-24 godziny. Wyrypa Beskidzka nie jest imprezą o charakterze sportowym, wyczynowym ani wyścigowym.

 

Pierwszy taki maraton górski odbył się w Beskidach w 1999 roku. Wówczas trasa prowadziła z Ustronia głównym szlakiem beskidzkim na przełęcz Głuchaczki. Trasę ukończyły wówczas cztery osoby. Minęło dziesięć lat by taki rajd odbył się ponownie w Beskidach. Na starcie zjawiło się 64 uczestników ( między in. z Gdyni, Nowego Sącza, Jeleniej Góry, Wrocławia, Skarżyska Kamiennej ). Trasę ze Zwardonia do Węgierskiej Górki ukończyło 29 osób. Wyrypa Beskidzka na stałe zagościła w kalendarzu imprez. W 2010 roku ponad 60 osób zmagało się z stu kilometrową trasą. Ubiegłoroczny rajd zgromadził ponad 160 uczestników z całego kraju.

 

W tym roku w dniach 3-4 marca odbędzie się wersja zimowa maratonu a z początkiem lipca wersja letnia.

 

pakat

 

Trasa V Wyrypy Beskidzkiej:


Start i meta imprezy Chata na Zagroniu
Chata na Zagroniu - Lipowska - Rysianka - Romanka - Sopotnia Wielka - Przełęcz Przysłopy - Uszczawne - Hala Górowa - Hala Miziowa - Trzy Kopce - Krawców Wierch - Złatna - Chata na Zagroniu. Suma kilometrów wraz z dojściem na metę i z powrotem wynosi 50 kilometrów.

 

Więcej informacji o Chacie na Zagroniu:


http://www.skpb.org/bases/zagron

 

Aby uczestniczyć w imprezie należy wysłać zgłoszenie drogą elektroniczna - markoblondi@poczta.onet.pl
Dokładny przebieg trasy oraz regulamin imprezy zostanie wysłany poczta elektroniczna do zainteresowanych osób na miesiąc przed imprezą.

 

Zapraszamy na stronę o Wyrypie na Facebook: http://www.facebook.com/WyrypaBeskidzka

oraz: http://www.marek.bytom.pl/wyrypa.html

 

Portal Planeta Gór należy do patronów medialnych V Wyrypy Beskidzkiej.

 

Źródło: materiały Organizatora.

 

Zobacz także inne artykuły: 

WSPINANIE: http://www.planetagor.pl/articles.php?action=viewcategory&catID=10/

TREKKING: http://www.planetagor.pl/articles/category/Trekking/

BIEGI GÓRSKIE: http://www.planetagor.pl/articles/category/Biegi-g%C3%B3rskie/

SKITURY: http://www.planetagor.pl/articles.php?action=viewcategory&catID=7/

SPELEOLOGIA: http://www.planetagor.pl/articles.php?action=viewcategory&catID=8/

ROWERY GÓRSKIE: http://www.planetagor.pl/articles/category/Rowery-g%C3%B3rskie/


Komentarze
Copyright by planetagor.pl