Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
V Festiwal Górski Wondół Challenge - zapowiedź!
22-01-15

 

banner1

 

Po ponad rocznej przerwie, Festiwal Górski Wondół Challenge powraca do kalendarza imprez ludzi gór i miłośników przygód. Tegoroczna, piata już edycja, odbędzie się w 20-22 marca 2015r w Szczyrku. Tradycyjnie zaprezentowane będzie wiele filmów, w tym najnowsze filmy z Banff Mountain Film Festival w Kanadzie oraz polskich produkcji, wystaw zdjęć i prezentacji o tematyce górskiej i eksploracyjnej.

 

Wśród zaproszonych gości między innymi: znana podróżniczka i dziennikarka - Martyna Wojciechowska; Aleksander Doba, który jako pierwszy przepłynął kajakiem Atlantyk między kontynentami Afryki a Ameryki Południowej; Agnieszka Korpal, biegaczka górska, która jako pierwsza osoba w Polsce zdobyła Koronę Gór Polskich na rowerze; Janusz Gołąb, himalaista, alpinista, pierwszy zimowy zdobywca Gasherbrum I oraz wielokrotna mistrzyni Polski w wspinaczce sportowej Kinga Ociepka-Grzegulska.

 

Nie zabraknie otwartych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa w górach i pierwszej pomocy oraz widowiskowych pokazów technik ratowniczych organizowanych przez GOPR, oficjalnego współorganizatora festiwalu. Miłośnicy aktywnego zimowego wypoczynku docenią specjalny panel freeride i freeskiing, w trakcie którego, oprócz pokazów zdjęć i filmów, czołowi polscy zawodnicy opowiedzą o swoich treningach, technikach i sprzęcie... tym razem nie tylko nartach i desce ale również rowerach dowhillowych. Dodatkowo organizatorzy szykują wiele dodatkowych atrakcji i niespodzianek, o których będą systematycznie informować na swoich stronach internetowych.

 

Jak co roku w trakcie Festiwalu Górskiego Wondół Challenge odbędzie się RMD Winter Run Bieg pod Górę, który będzie jednocześni otwarciem sezonu Montrail Ligi Biegów Górskich 2015. Zapisy na bieg już trwają!

 

V Festiwal Górski Wondół Challenge
data: 20-22 marca 2015
miejsce: CKiR Orle Gniazdo

 

WONDOL CHALANGE_fot.OlgaDudek WONDOL CHALANGE_pomoc_fot.OlgaDudek

 

SZCZYRK_fot.M.Bednarz SZCZYRK_fot.M.Bednarz


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl