Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
TrekPLANNER rusza w pełnej wersji!
19-07-12

TrekPLANNER

 

TrekPLANNER rusza w pełnej wersji! Odkryj nowe możliwości narzędzia do komfortowego planowania tras górskich online!

 

Od dziś z TrekPLANNER-em zaplanujesz trasę każdej swojej wycieczki górskiej jeszcze przed wyjściem z domu. Pomogą Ci w tym przygotowane przez nas nowe opcje, dzięki którym:


  • zaplanujesz trasy wycieczek we wszystkich pasmach górskich w Polsce* przy pomocy map turystycznych SYGNATURA w skali 1:50 000 i 1:25 000 dostępnych online w naszym portalu (wystarczy kliknąć wybrane pasmo górskie na mapce na stronie głównej, a następnie odpowiednio przybliżyć mapę).


  • sprawdzisz na mapie schroniska, szczyty, szlaki turystyczne oraz pogodę we wszystkich pasmach górskich (poprzez włączanie odpowiednich warstw mapy). Ponadto możesz też oznaczać szczyty, które zdobyłeś, sprawdzać zamki w okolicy oraz dodawać nowe schroniska PTTK i szczyty.


  • Łatwo i szybko zaplanujesz trasę po szlakach turystycznych w Tatrach Polskich poprzez ich dodanie 2 kliknięciami do Twojej trasy. W ten sposób uzyskasz info o wysokościach, długości, i przebiegu trasy oraz o kolorach i czasach przejścia szlaków, którymi będziesz wędrować. Te dane plus atrakcyjny wykres profilu wycieczki dadzą Ci dokładny pogląd na to, co czeka Cię na Twojej trasie. Jak planować po szlakach? Przybliż mocno mapę na Tatry Polskie, po uaktywnieniu się warstwy „Szlaki" włącz ją, a następnie klikaj i dodawaj do trasy szlaki tworzące wycieczkę, którą następnie możesz zapisać (opcja dla zalogowanych).


  • Zainspirujesz się pomysłami innych i wyszukasz ciekawe wycieczki - dzięki nowej wyszukiwarce możesz inspirować się propozycjami wycieczek dodanymi przez innych użytkowników. Brak Ci weny? Chcesz wybrać się w konkretne góry lub zdobyć szczyt, ale nie wiesz jaką wybrać trasę? Nic prostszego - skorzystaj z wyszukiwarki tras na lub zobacz Ostatnio dodane trasy !


Ponadto: narysujesz/zaplanujesz wycieczki poza szlakowe, zbudujesz własną bazę tras w TrekNOTESIE (poprzez ich zapisywanie) i zdobytych szczytów (poprzez oznaczanie jako zdobyte); dzięki powiadomieniom dowiesz się kto, gdzie i kiedy był w górach, jaką trasę dodał i jaki szczyt zdobył, a także pochwalisz się swoim górskim dorobkiem i weźmiesz udział w Rankingu turystów górskich (widoczny w menu jako „Statystyki").


Pełna wersja TrekPLANNER-a dzięki Waszym sugestiom wzbogaciła się o opcję łatwego i szybkiego planowania tras po oficjalnych szlakach turystycznych w Tatrach Polskich. Na pierwszy ogień poszły Tatry, a następnie będą dodawane kolejne pasma górskie. Nasza ambicją jest pokryć siatką szlaków i umożliwić łatwe planowanie tras po szlakach turystycznych we wszystkich pasmach górskich w Polsce, a kiedyś także za granicą... Rozważamy też dodanie do map warstwy obiektów noclegowych (pokoi, kwater, kempingów, hoteli), co powinno ułatwić Wam kompleksowe planowanie wycieczek kilkudniowych.

 

  • Podjęcie współpracy przez nasz portal z Zakładem Kartograficznym „SYGNATURA" pozwoliło udostępnić dla Was online mapy turystyczne wszystkich pasm górskich w Polsce, oprócz Sudetów i Gór Świętokrzyskich (te pojawią się w przyszłości), co mamy nadzieję jeszcze bardziej ułatwi Wam planowanie górskich wycieczek z TrekPLANNER-em.

Jeśli masz pomysły lub uwagi na temat TrekPLANNER-a prosimy wyślij je do nas na: redakcja@planetagor.pl. Za każdą uwagę będziemy wdzięczni!

 

TrekPLANNER. Przyjemność planuj z góry!

Pozdrawiamy!

Ekipa Planetagor.pl

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Planetagor.pl 2012

 

TrekPLANNERTrekPLANNERKomentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl