Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
TrekPLANNER- info o szczytach, szlakach, górach
10-04-13

TrekPLANNER szczyty mapy turystyczne szlaki turystyczne online

 

TREKKING. Czasami góra, na którą idziemy, znajduje się w dalekich, obcych nam okolicach i wtedy z niewiedzy możemy wybrać zbyt trudną albo mało widokową trasę. Może także okazać, że wybrany przez nas szczyt nie jest tak atrakcyjny jak inny znajdujący się obok, ale by go zdobyć potrzebujemy więcej czasu, którego akurat nie mamy. Tych ostatnich przypadków można jednak uniknąć pytając o interesującą nas okolicę kogoś, kto już tam był, szukając wypowiedzi na forach lub tras z danego rejonu w TrekPLANNERze.


Zdobywanie gór nie zawsze jest łatwe. Zawsze coś może się nam przydarzyć. Albo przeliczymy nasze siły na zamiary, albo znów słabo oznakowany szlak pokrzyżuje nam szyki, tudzież skręcimy kostkę. Jednak takie wypadki wydarzają się rzadko, dlatego, że z biegiem czasu nabywamy coraz większego górskiego doświadczenia. Niemniej zawsze możemy przeliczyć nasze siły np. zimą, gdy świeżo spadły śnieg jest jednak znacznie grubszy, niż pierwotnie przewidywaliśmy.


TrekPLANNER - recepta na znalezienie informacji o szlakach, trasie, szczytach i górach w jakie planujemy pojechać


Tych wszystkich niedogodności  można jednak uniknąć pytając o interesującą nas okolicę kogoś, kto już tam był, szukając wypowiedzi na forach lub tras z danego rejonu w
TrekPLANNER'ze.Dlatego też ważne, by każdy z nas rysował i zapisywał wszystkie lub tylko najciekawsze trasy i zdobyte szczyty w swoim TrekNOTES'ie. Dzięki temu wspólnie stworzymy olbrzymią bazę danych pełną informacji o szlakach, trasach i szczytach. Każdy użytkownik może z łatwością znaleźć interesujący go szczyt lub trasę, przeczytać opis szlaku umieszczony przez innego użytkownika, a także obejrzeć zdjęcia z trasy, by zorientować się, jaki jest jej stopień trudności, widoki. TrekPLANNER umożliwia także zaznaczenie zdobytego szczytu. Ponadto wszyscy użytkownicy mogą zobaczyć, kto już ten szczyt zdobył.

 

Kto już zdobył ten szczyt?


Przykład poniżej pokazuje nam, że szczyt Bystra został zdobyty przez czwórkę użytkowników:

 

trekplanner

 

Co mi to daje?

 

Dzięki temu każdy może zwrócić się bezpośrednio do osoby, która była na danej górze i otrzymać bezpośrednią informację na temat warunków, najlepszego podejścia, trudności technicznych itp.


Ponadto mamy także możliwość skonfrontowania szczegółów i otrzymania opinii na temat wycieczek na dany szczyt.

Narzędzie, jakim jest TrekPLANNER daje możliwość uzyskania interesujących nas informacji o trasach lub szczytach z pierwszej ręki, w dodatku od realnych, nieanonimowych osób, jakimi są użytkownicy portalu. Dlatego też uzyskane przez nas informacje są wartościowsze od tych z anonimowego forum, a w dodatku łatwiejsze do sprawdzenia i bardziej rzetelne. Jest to pierwsze i na chwilę obecną jedyne tego typu rozwiązanie w polskim internecie.


Należy także zaznaczyć, że dbamy w szczególny sposób o ochronę danych osobowych swoich użytkowników. Osoby, które nie chcą, aby ich aktywności w postaci dodanych tras i zdobytych szczytów pojawiały się publicznie, mogą włączyć opcję „Prywatny" i wtedy ich TrekNOTES staje się widoczny jedynie dla swojego właściciela. Jego aktywności, dodanych tras, szczytów itp. nie zobaczy nikt na Planecie Gór - żaden inny użytkownik. Jeśli natomiast chcemy, by nasze trasy oglądali tylko nasi znajomi, możemy wybrać opcję „Dla znajomych", wówczas tylko oni będą mogli przeglądać nasze górskie dokonania.


Jak to zrobić?


Na stronie TrekNOTES'u należy kliknąć „Ustawienia":

 

trekplannerI wybrać opcję, która nas interesuje:

 

trekplannerNastępnie klikamy „Zapisz" i gotowe!

Mamy nadzieję, że opisane przez nas nowe funkcje przypadną wszystkim do gustu i będą pomocne. My natomiast już wdrażamy nowe użyteczne opcje w TrekPLANNER'ze, który z dnia na dzień przyciąga nowych użytkowników i cieszy się bardzo dużą, dynamicznie rosnącą popularnością! :).


Zachęcamy także do przesyłania wszelkich uwag i pomysłów jakie wg Was można by wdrożyć na portalu. Wiadomości prosimy przesyłać na adres: admin@planetagor.pl

 

TrekPLANNER. Przyjemność planuj z góry!
Pozdrawiamy!
Ekipa Planetagor.pl


Zobacz też:

 

 

 

TrekPLANNER szczyty szlaki turystyczne mapy turystyczne online góry

 


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl