Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
TrekPLANNER - Trasy Planowane
05-09-14

TrekPLANNER - nowa opcja "Trasy Planowane".

 

Z dniem 28.08.2014 udostępniliśmy użytkownikom naszego portalu nową i długo oczekiwaną opcję "Trasy planowane".

 

Jak to działa i do czego służy?

 

1. Jak działa? Na stronie każdej trasy pojawił się nowy przycisk ( dostępny tylko dla właściciela trasy), dzięki któremu możemy oznaczyć trasę jako planowaną, a poźniej spowrotem przekształcić ją w trasę zwykłą. Poniżej widać jak zmieniają sie opcje trasy z zwykłej na planowaną.

 

 

 

Zaznaczając trasę jako planowaną, nasza trasa nie pojawi się:

 

- na stronie głównej w bloku ostatnio dodane trasy

- na stronie ostatnio dodane trasy

- trasa nie będzie zliczana na stronie statystyki

- trasa nie będzie zliczana w statystykach na stronie naszego TrekNOTESu

 

 

Na stronie TrekNOTESu pojawi sie nowy blok "Trasy Planowane" gdzie pojawi się nasza/nasze trasy planowane.

 


 

 

2. Do czego służy? Dla tych, którzy nigdy nie spotkali sie z tym pomysłem, ani nie odczuwali potrzeby posiadania takiej opcji, kilka słów wyjasnienia.

 

Od teraz możemy zapisywać trasy, które chcemy zrobić ale są to tylko przyszłe cele, marzenia, priorytety górskie, które planujemy zrobić w bliskiej przyszłości. Tutaj z pomocą przychodzi opcja TrekPLANNER trasy planowane. Od teraz tego typu trasy możemy wcześniej narysować by sprawdzić profil trasy, długość, deniwelację i zapisać trasę jako planowaną.  Wcześniej w takim wypadku musieliśmy albo porzycić narysowną trasę przed jej zapisaniem (co było marnowaniem naszego czasu), lub tez zapisać, co zas powodowało wiele zamieszania ponieważ taka trasa zaliczała sie do statystyk, choć realnie jej nie przeszliśmy. Obecnie możemy spokojnie zapisać takie trasy i oznaczyć je jako planowane, posiadać je przygotowane i sprawdzone pod kątem długości i deniwelacji, a przyszłości, gdy już osiągniemy swój cel, przejdziemy trase lub zdobedziemy szczyt- po prostu dołączamy trasę je do tras przez nas zrobionych do swojego TrekNOTESu. 

 

Plusy:

 

+ oszczędzamy czas potrzebny na narysowanie 2 tras: planowanej (której nie mogliśmy zapisać) i zrobionej. Obecnie rysujemy jedną trasę, a po jej przejściu oznaczamy jako zrobioną- reszta (czyli zaliczenie do statystyk) dzieje się automatycznie,

+ nie posiadamy zawyżonych statystyk, które są "zafałszowane" (jeśli mamy zapisane trasy, których nie zrobiliśmy) i jednocześnie nie narażamy sie na ew. zarzuty o dodawanie tras, których rzeczywiście nie przeszliśmy,

+ możemy stworzyć prywatną bazę tras planowanych dla swoich przyszłych wyjazdów, a potem juz tylko "odhaczać" cele, które udało nam sie zrealizować

+ oczywiście jeśli rysujemy od razu trasę zrobioną, bez jej planowania, wszystko jest "po staremu", czyli rysujemy trase którą zrobiliśmy i nie oznaczamy jej jako planowana.

 

 

Mamy nadzieję że nowa opcja okaże się Wam pomocna.

 

 

 

TrekPLANNER. Przyjemność planuj z góry!
Pozdrawiamy!
Ekipa Planetagor.pl

 

 

 


Komentarze
 • Paweł TruśDodał Paweł Truś 1180 Dni temu
  0 punktów    
  Dzięki trasom planowanym można też łatwo zwerbować ekipę na daną wycieczkę. Przy oglądaniu planów innego użytkownika można stwierdzić "Ej podoba mi się ta trasa!" Kilka naciśnięć klawiaturą i już ustalamy dogodny termin na wspólny wyjazd :)
 • Bożena Z.Dodał Bożena Z. 1176 Dni temu
  0 punktów    
  No ttto mnie się bardzo podoba. Nareszcie będzie można druknąć co trzeba bez konieczności robienia notatek:)
 • Jacek N.Dodał Jacek N. 1165 Dni temu
  0 punktów    
  Przydatna funkcja, ale chyba nie działa zbyt dobrze? Większość opcji treknotesu nie działa mi z trasą ustawioną jako planowana - w szczególności "edytuj parametry trasy", "kopiuj trasę" a nawet "usuń trasę". Dopiero po przestawieniu trasy na zwykłą mogę skorzystać z tych opcji. Chyba że coś źle robię?
 • Bożena Z.Dodał Bożena Z. 1156 Dni temu
  0 punktów    
  Działa tylko "Pobierz trasę" - plik gpx/kml.
Copyright by planetagor.pl