Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Transalpejka
14-07-10

Transalpejka

 

9 lipca Tomasz Fryźlewicz członek naszej społeczności Planety Gór ruszył w swoja już trzecią wielką trans-edycję górską. Trzydziestoletni mieszkaniec Andrychowa w województwie małopolskim tym razem chce pokonać wzdłuż cały łańcuch Alp. Od Słowenii, z miejscowości Bled poprzez jedne z największych szczytów alpejskich, aż do Nicei. I to wszystko w 70 dni! Tomasz planuje zaliczyć m. In. takie pasma jak Alpy Julijskie, Alpi Giulie, Karnisejen Alpen, Zillertaler Alpen, Stubaier Alpen, Venoste Alpi i tak dalej aż do mety na Lazurowym Wybrzeżu.

 

                                                                                                                          Bled

                                                                                                                                                         http://www.commondatastorage.googleapis.com

BledPrzebieg ponad 1000- kilometrowej trasy Tomasza, dostępny jest tutaj (w postaci pliku KML do użycia poprzez Google Earth). Na schemacie Transalpejki możecie prześledzić punkty jakie chce zaliczyć podróżnik, to znaczy szczyty, schroniska, doliny itp. Zachęcamy do zapoznania się z tym imponującym projektem.


Tak jak pisaliśmy, nie jest to pierwsza trans- edycja górska Tomasz Fryźlewicza. Ma on za sobą doświadczenia nabyte podczas realizacji takich projektów jak Transkarpatia i Transpirenejka, tak więc szanse na sukces w zrealizowaniu Transalpejki przez Tomasza są bardzo duże.

 

Do projektu transkarapckiego Tomasz podchodził 2 razy.     Raz w 2007 roku będąc zmuszonym do przerwania marszu z powodu rozpadających się butów i niesprzyjających warunków w Alpach Rodniańskich w Rumunii, oraz za drugim razem, w 2009 roku, będąc niestety zmuszonym w ostatniej chwili do odwołania wyprawy.
Mamy nadzieję i trzymamy kciuki za powodzenie projektu trans-alpejskiego. Wyzwanie przed, którym stanął obecnie, to największy projekt górski w jego życiu, prowadzi przez najwyższe do tej pory góry, a trasa jest zdecydowanie trudniejsza w porównaniu z poprzednimi trasami.

 

Transkarpatia

Trasa transkaraptii

http://www.transkarpatia.pl

 

Przez całą trasę podróży Tomasz zapewne będzie żył obrazem, kiedy po skończonej wyprawie będzie mógł, już w Nicei, dać odetchnąć spracowanym nogom w turkusowych wodach Morza Śródziemnego na Lazurowym Wybrzeżu. I tego życzy mu cała Redakcja Planety Gór, która objęła patronat medialny nad tym pasjonującym górskim projektem.

 

Nicea

Nicea

http://www.multita.com.pl

 

Tomasz obiecał powiadamiać nas, w miarę możliwości, o postępach w wyprawie. Smsy Tomasza wysłane z trasy będziemy publikować na naszym portalu, w nowym bloku Transalpejka. Trzymajcie kciuki za Tomasza!


Autor: Redakcja Planety Gór

 


Komentarze
  • Helena LichajDodał Helena Lichaj 2707 Dni temu
    0 punktów    
    trzymam kciuki:))
  • Lukáš Wlodec PawlowskiDodał Lukáš Wlodec Pawlowski 2694 Dni temu
    0 punktów    
    szkoda ze nie wyszlo tym razem, wracaj szybko do zdrowia!!! kiedys swoj cel zrealizujesz! pozdrawiam
Copyright by planetagor.pl