Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Test plecaka CAMELBAK NANO VEST
08-09-17

Camelback Nano Vest w akcjiTEST. CAMELBAK NANO VEST to minimalistyczny, najlżejszy z kolekcji biegowej Camelbak plecak, a właściwie kamizelka biegowa. Wybrał go sam Gediminas Grinius do startów w najbardziej elitarnych biegach ultra na świecie.

Waży zaledwie 150 g, ma pojemność 3 litry, z czego 1l przeznaczony jest na nawodnienie, czyli 2 Quick Stowe Flaski, każdy po 0,5l w przedniej części. Reszta pojemności dostępna jest w przestrzeni na plecach, po bokach i dwóch kieszonkach z przodu.
 
Obszerna komora główna z dostępem po bokach, czego nie ma większości plecaków biegowych, ułatwia szybsze dotarcie do sprzętu podczas biegu. Nie ma obaw o to, że coś samoczynnie wypadnie przez boczne otwory. Plecak uszyty jest w taki sposób, że jeśli odpowiednio dobierzemy rozmiar, to po założeniu go na siebie będzie opinał nas w sposób, który napina krawędzie kieszeni.
 
Camelbak Nano Vest
 
 
Dotyczy to również bocznych kieszeni, do których wkładamy żele, batony energetyczne itd. Boczne kieszenie to dwie małe kieszonki po każdej stronie umiejscowione dość daleko w tyle, co może niektórym przysporzyć trudności w wyciągnięciu ich zawartości. Umiejscowienie właśnie w ten sposób wymuszone zostało przesunięciem (obniżeniem) kieszonek na Quick Stowe Flaski, co znowu poprawiło komfort biegu i ruch rękoma.
 
Camelbak Nano Vest
 
 
Quick Stowe Flaski nie "podskakują", są umiejscowione idealnie, nie czuć ich wagi kiedy są wypełnione do pełna.  Jest jednak tego jeden minus, trzeba się mocno schylić, by się napić. Rozwiązaniem tego problemu są słomki, które można dokupić. Poprawiają one komfort picia i już nie musimy się wysilać przy każdym łyku. Quick Stowe Flaski można przyczepić elastycznymi gumkami co zapobiega choćby wpadaniu ich w dół do kieszonek w miarę opróżniania ich zawartości płynu.
 
Camelbak Nano VestSystem regulacji przepływu płynu z opcją całkowitego zamknięcia to dodatkowa ich cecha,  która ma zapobiec utracie płynu przez przypadek choćby w transporcie. Ustnik skonstruowany jest w sposób pozwalający na picie tylko w jednej pozycji, co nie jest idealnym rozwiązaniem. Górna część Quick Stowe Flasku jest usztywniona i ma kształt powiedzmy elipsy. Ma to na celu dwustronne jego spłaszczenie, poprawiające dopasowanie flasku do ciała oraz takie ustawienie ustnika by był we właściwej pozycji umożliwiającej swobodne picie bez konieczności obracania go, szukania pozycji dającej przepływ płynu.
 
Dodatkowo w przedniej części nad Quick Stowe Flaskami znajdują się dwie kieszonki, jedna zapinana na zamek, do której włożymy telefon, dokumenty itd. Druga natomiast jest mniejsza i z elastycznym zakończeniem, typowa dla kamizelek biegowych.
 
Ważnym elementem plecaka jest system mocowania kijków. Sprawdza się on, kiedy zaczynamy trening bądź zawody z kijkami przymocowanymi do plecaka. Dobrze przylegają, łatwo i szybko można je wyjąć. Trudność sprawia ponowne włożenie ich stamtąd, skąd zostały wyciągnięte.
 
Materiał 3D VENT MESH z jakiego został wykonano CAMELBAK NANO VEST, jest bardzo lekki oraz świetnie oddychający. Zapewnia wielokierunkowy przepływ powietrza i szybsze wysychanie.

Dopasowanie tej kamizelki biegowej zapewniają 2 paski, które bardzo szybko można zapiąć i rozpiąć. Mają szeroki zakres dopasowania i zwiększają stabilizację kamizelki.
 
Sugerowana cena CAMELBAK NANO VEST ma wynieść 399 zł, co stawia ją jako jedną z najbardziej atrakcyjnych kamizelek biegowych na naszym rynku. Parametry, jakość, wygoda, komfort i właściwości użytkowe oraz cena stawiają CAMELBAK NANO VEST na czele kamizelek biegowych, a drogą konkurencję zostawiają w tyle.
 
Autor: Marcin Karaś
Dział Biegów Górskich
PlanetaGor.pl

Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl