Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Artykuły
Sezon trwa cz.1
30-06-11

sezon trwa

BIEGI GÓRSKIE. Dopiero co był początek wiosny, dopiero co odbyły się pierwsze zmagania na trasach górskich, dopiero co biegacze górscy planowali, na którą wiosenną imprezę wybrać się, a mamy już lato i kolejne zmagania na morderczych szlakach. Sezon trwa w najlepsze. Za nami wspaniałe zawody, a i co za tym idzie wyniki zawodników.

Jak już informowaliśmy  w relacji ‘'Bieg Gór Sowich'' medale  Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim  zostały rozdane 15 maja w Ludwikowicach Kłodzkich.

Jeśli mistrzostwa odbywają się na długim dystansie, to  i przeprowadzane są na krótkim dystansie.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie przeprowadzone zostały w Sobótce 28 maja w Biegu na Ślęże.

Na pięciokilometrowym dystansie o przewyższeniu +543m, ze stadionu w Sobótce na szczyt Ślęży 718m n.p.m., wśród mężczyzn okazał się Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby z czasem 25,59s, zostając tym samym Mistrzem Polski .  Na drugiej pozycji uplasował się Daniel Wosik (MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski RMD Montrail Team) z czasem 26,14s. Trzecią medalową pozycję zdobył Miłosz Szcześniewski (Salomon Suunto Team Wschowa) uzyskując czas 26,38s.

Wśród kobiet Mistrzynią Polski została Izabela Zatorska (RMD Montrail Team Wrocanka) dobiegając z czasem 31,15s. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Celińska (Byle Dobiec Anin) uzyskując czas 31,42. Na trzeciej pozycji zameldowała się Anna Ficner (Złotoryja) z czasem 32,00s.

Tydzień wcześniej, bo 20-22 maja miłośnicy gór bawili się w Limanowej na VIII Międzynarodowym Ekstremalnym Maratonie Pieszym KIERAT 2011. Podczas tych zawodów przeprowadzone zostały również Mistrzostwa Polski w Pieszych Maratonach na Orientację. Imprezie tej będzie poświęcony osobny artykuł na który już teraz zapraszam.

sezon trwa

Kierat 2011 - w drodze na kolejny punkt

Wyniki przedstawiają się następująco:

Pierwsze miejsce Maciej Więcek inov-8 Kraków , który pokonał 100km w czasie 12 godzin  i 42minut. Na drugiej pozycji Michał Jędroszkowiak inov-8 Książ Wielkopolski z czasem 12 godzin i 46 minut. Trzecia pozycja  Piotr Majkowski MOK Mszana Dolna z czasem 13 godzin i 33 minut.

Najlepsze wśród kobiet okazały się Justyna Frączek code 34 Kraków oraz Sabina Giełzak inov-8 Łódź, które razem dobiegły do mety w czasie 16 godzin i 40 minut. Na trzeciej pozycji dotarła Magda Horova USK Praha - Republika Czeska w czasie 17 godzin i 40 minut.

Początek czerwca to wspaniały Zakopiański Weekend Biegowy  z Sokołem, który rozpoczął się w piątek 3 czerwca i zakończył w niedzielę 5 czerwca.

Uczestnicy mieli prawdziwą ucztę biegową, którą rozpoczęli już w piątek biorąc udział w Zakopiańskim Teście Coopera. Swoją formę sprawdzali na stadionie tartanowym Centralnego  Ośrodka Sportu.

W sobotę  odbył się II Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego, gdzie zawodnicy mieli do pokonania  dziesięciokilometrową drogę asfaltową z Palenicy Białczańskiej  980m n.p.m. przez Wodogrzmoty Mickiewicza 1100m n.p.m. do schroniska Morskiego Oka 1410m n.p.m o  przewyższeniu  430m.

Najszybszy na linii mety okazał się Maciej Bierczak z RMD Montrail Team z czasem 40:02s, na drgim miejscu przybiegł Damian Zawierucha RMD Montrail Team/KB Mos Jastrzębie Zdrój z czasem 40:51s. Trzecią pozycję zajął Piotr Koń GLKS  Fałków/RMD Montrail z czasem 40:51s.

sezon trwa

Bieg na Morskie Oko - Finisz

sezon trwa

Morskie Oko - meta.

Natomiast w niedzielę odbył się morderczy silnie obsadzony  IV Wysokogórski Bieg im. druha Franciszka Marduły. Najtrudniejszy bieg anglosaski w Polsce.

Zawodnicy musieli  pokonać 22km tatrzańskimi szlakami. Przebieg trasy przedstawiał się następująco: Zakopane ( kino Sokół ) w stronę skoczni, następnie na rondo J.P II, dalej drogą asfaltową do tamy - Nosal  - Kuźnice - Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa - Kuźnice - Kalatówki Meta.

Rekordzistą tej trasy był i nadal jest Marcin Świerc. W tym roku wybiegał fenomenalny czas 1:58:13 zgarniając przy tym dodatkową nagrodę za nowy rekord trasy. Na drugim miejscu był Paweł Krawczyk 2:03:10, a trzeci Piotr Koń 2:05:53. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Anna Celińska 2:20:12, drugie miejsce Magdalena Łączak 2:39:14, a trzecie Halina Gałuszka  2:46:10.

sezon trwa

Bieg Marduły - Kalatówki - odpoczynek na mecie.

Podczas tej pięknej wiosny odbyły się również inne imprezy, gdzie górale walczyli do ostatniej kropli potu. Ilość biegów w kraju daje duży wybór sprawdzenia się w  najróżniejszych miejscach  i co za tym idzie w pięknych, cudownych terenach, bo tym charakteryzują się biegi w terenie, znacznie wyróżniające się od biegów płaskich. Sezon w pełni, letnie imprezy przedstawiają się imponująco, ale o tym w następnej odsłonie.