Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Sealskinz wchodzi do Polski
07-06-17

Wraz z premierą sezonu wiosna - lato 2017, umownie przypadającą na marzec, polskie sklepy outdoorowe będą miały możliwość zaopatrzyć się w produkty marki Sealskinz. Jej oficjalnym dystrybutorem w Polsce został krakowski Raven, odpowiedzialny m.in. za Marmota, AKU, Tevę czy Smartwoola. Sealskinz to brytyjski, niezwykle popularny na tamtejszym rynku brand, specjalizujący się w produkcji wodoodpornych akcesoriów odzieżowych. Jego flagowe produkty koncentrują się wokół skarpet i rękawic, choć produkuje również czapki czy overbooty. Swoją ofertę kieruje przede wszystkim do fanów kolarstwa (głównie MTB), triathlonu, biegów terenowych, trekkingu oraz jazdy konnej.

 

Skarpety Sealskinz

 

Gamę wiodących produktów Sealskinz stanowią skarpety wodoodporne, zatrzymujące wilgoć na zewnątrz, a ciepło w środku. Są oddychające, a zastosowanie nowatorskich membran sprawia, iż nie wymagają impregnacji. Część modeli została dodatkowo wyposażona w system utrudniający przedostanie się wody do środka skarpety. Niniejsze czynniki sprawiają, iż stanowią one doskonałe rozwiązanie dla osób poruszających się zawilgoconym terenie. Stanowią przy tym idealne uzupełnienie butów pozbawionych membrany wodoodpornej (np. butów biegowych czy rowerowych), jak również ciekawą alternatywę dla osób planujących długotrwały trekking w trudnym, podmokłym terenie.

 

Skarpety Sealskinz

 

Rękawice SealskinzSealskinz oferuje też wodoodporne, oddychające rękawice. Charakteryzuje je specjalnie opracowana antypoślizgowa podszewka, gwarantująca komfort noszenia w każdych warunkach, nawet przy intensywnym uprawianiu sportu. Producent oferuje szeroki wybór rękawic, począwszy od cienkich, biegowych rękawiczek, aż po dostosowane do niskich temperatur rękawice ogrzewane przy użyciu specjalnych akumulatorów. Co istotne w dzisiejszych czasach, rękawice Sealskinz dają możliwość korzystania z ekranów dotykowych.

Czapki i akcesoria Sealskinz

 

Dopełnienie kolekcji stanowią wodoodporne, oddychające czapki oraz akcesoria rowerowe, takie jak wodoszczelne nakładki na kask czy overbooty. Są one dostępne w różnych kolorach, a dodatkowym udogodnieniem może być wybór przedmiotów z serii „Halo”. Mają one wbudowane światełka widoczne z odległości około 500 metrów, które zwiększają widoczność i bezpieczeństwo w słabo oświetlonym terenie.

 

Warto dodać, iż jakość produktów Sealskinz zapewniona jest m.in. dzięki autorskim technologiom, jak na przykład StretchDrym WaterReppelent czy Hydrostop.

 

Krótko o historii marki Sealskinz

 

Szkot John Logie Baird, wynalazca m.in. …telewizora i noktowizora, w 1914 r. wynalazł 2-warstwowe skarpety. Obie warstwy zrobione były z bawełny, a wewnętrzna zaimpregnowana została boraksem. Odprowadzał on wilgoć na zewnątrz, pozwalając utrzymać suchość i komfort stopy.

  • 1996 rok - Sealskinz wymyśla wodoodporne skarpety zainspirowane patentem wspomnianego Szkota.

  • 1999 - Producent wypuszcza 3 modele wodoodpornych skarpet na rynek brytyjski i europejski.

  • 2001 - Zaprezentowane zostają dobrze dopasowane trykotowe rękawice wodoodporne, 3 lata później dostępne na brytyjskim rynku w regularnej sprzedaży.

  • 2006 - Sealskinz posiada swoje produkty w już ponad 100 sklepach na terenie Wielkiej Brytanii.

  • 2007 - Brand zostaje przejęty przez obecnego właściciela – SealskinzLtd, z siedzibą w King’s Lynn, w północno - wschodniej Anglii.

  • 2008 - Przenosiny do nowej, większej fabryki w

  • 2009 - Ben Fogle i James Cracknell wykorzystują produkty Sealskinz w wyprawie na Biegun Południowy.

  • Od 2010 - Następuje dynamiczny wzrost Selskinza. Na rynku dostępny jest już szeroki wybór wodoodpornych produktów Producent otwiera swoje biura w Niemczech i USA, stopniowo następuje dystrybucja do 38 krajów z całego świata.

 

logo Sealskinz

--

O producencie

SEALSKINZ jest innowacyjną marką, mogącą poszczycić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w produkcji wodoodpornych akcesoriów odzieżowych, i silną pozycją na brytyjskim rynku. Jej flagowe produkty koncentrują się wokół skarpet i rękawic, choć Sealskinz dostarcza również czapki czy overbooty. Swoją ofertę kieruje przede wszystkim do fanów kolarstwa (głównie MTB), triathlonu, biegów terenowych, trekkingu oraz jazdy konnej. Od 2010, gdy zaczęła się globalna ekspansja brandu, jego produkty dostępne są w niemal 40 krajach na całym świecie, a wiosną 2017 r. pojawią się również w Polsce.

 

Więcej informacji na www.sealskinz.com 

 

O dystrybutorze

RAVEN jest powstałą w Krakowie firmą handlową działającą w branży turystyczno - sportowej. Oferuje specjalistyczną odzież, obuwie oraz sprzęt turystyczny, przeznaczone zarówno dla amatorów rekreacji na świeżym powietrzu, pasjonatów outdoorowych aktywności, jak i dla fanów sportów ekstremalnych. Jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem uznanych zachodnich marek, takich jak Marmot, AKU, Teva, Hoka One One czy Smartwool. Ponadto od 2009 roku RAVEN rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno - kempingowy, sprzedawany do ponad 150 sklepów na terenie Polski.

 

Więcej informacji na http://www.ravenco.eu 


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl