Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Relacja ze szkolenia psów ratowniczych na Rysiance
21-03-12

TREKKING. W dniach 14-18 marca na Hali Rysianka odbyło się szkolenie psów ratowniczych zrzeszonych w Podkomisji Psów Ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zespoły ratownicze w składzie - pies ratownik wraz z przewodnikiem ratownikiem górskim ćwiczyli na pozorowanym lawinisku, gdzie w specjalnych przygotowanych jamach na głębokości powyżej 150 cm zasypani byli pozoranci.

Widok z Hali Rysianka

Szkolenie miało za zadanie przygotowanie zespołów ratowniczych do realnych akcji poszukiwawczych osób zasypanych przez lawiny.


Mimo iście wiosennej pogody szkolenie przebiegło prze przeszkód a sympatyczni gospodarze schroniska Rysianka zadbali o to, by żaden z ratowników nie wyszedł głodny na zajęcia.


W szkoleniu centralnym uczestniczyli przedstawiciele grup regionalnych Karkonoskiej , Wałbrzysko-Kłodzkiej, Beskidzkiej, Jurajskiej, Podhalańskiej oraz Krynickiej. Wszystkie zespoły ratownicze podchodzące do egzaminów ukończyły je z wynikiem pozytywnych podwyższając tym samym swoje kwalifikacje. W zajęciach uczestniczyły trzy zespołu z młodymi psami zdobywały pierwsze praktyczne umiejętności w pracy na lawinisku.

1 Michał Kocęba z Fioną

Piotr Nowak z Negrą Przemek Wrona z Trawelem znajdują pozoranta zasypanego pod śniegiem

Szkolenie psów lawinowych na Hali Rysiance Zespół ratowniczy w drodze na lawinisko

Źródło: materiały prasowe.


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl