Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Ratujmy cerkiew w Bystrem!
27-02-12

TREKKING.

 

Od jakiegoś czasu w internecie i nie tylko słychać o społecznej akcji ratowania zabytkowej cerkwi w Bystrem w powiecie bieszczadzkim (szczegóły znajdują się stronie www.cerkiewwbystrem.pl).

 

Ten ponad stuletni zabytek przez ostatnie 60 lat popadł w zupełną ruinę i gdyby nie bezinteresowna pomoc lokalnych zapaleńców z Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, cerkwi już by nie było. Niestety członkowie Towarzystwa samodzielnie nie są w stanie uchronić jej od zagłady, a lokalne służby konserwatorskie, mimo obietnic, niewiele pomagają. Obiekt jest w tak złym stanie, że w każdej chwili może runąć. Dlatego powstanie niniejszej akcji było koniecznością.

 

Jej organizatorami jesteśmy my - miłośnicy Bieszczadów, niezwiązani z TOnZ, którzy spontanicznie postanowili zrobić coś w sprawie Bystrego. Naszym celem jest nagłośnienie losu cerkwi i pilnej potrzeby jej ratowania. Chcemy pokazać wszystkim, a przede wszystkim urzędnikom, jak cenny jest to zabytek i że nie wolno nam dopuścić do jego zagłady. Jest to nasz wspólny skarb, nasze dziedzictwo. Na stronie www.cerkiewwbystrem.pl można poznać historię świątyni, jej stan techniczny, zobaczyć kilka fotografii oraz dowiedzieć się jak można pomóc w jej ratowaniu. Jeśli chcesz mieć w tym swój udział, nie wahaj się i dołącz do nas. Wejdź, poczytaj, zobacz - przekonaj się, że warto.

 

baner3

 

Źródło: materiały Organizatora.

Zobacz także inne artykuły: 

WSPINANIE: http://www.planetagor.pl/articles.php?action=viewcategory&catID=10/

TREKKING: http://www.planetagor.pl/articles/category/Trekking/

BIEGI GÓRSKIE: http://www.planetagor.pl/articles/category/Biegi-g%C3%B3rskie/

SKITURY: http://www.planetagor.pl/articles.php?action=viewcategory&catID=7/

SPELEOLOGIA: http://www.planetagor.pl/articles.php?action=viewcategory&catID=8/

ROWERY GÓRSKIE: http://www.planetagor.pl/articles/category/Rowery-g%C3%B3rskie/


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl