Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
RMD Winter Run
04-03-12

jBIEGI GÓRSKIE. To juz chyba  tradycja, że górale rozpoczynają sezon w Szczyrku biegiem na Klimczok. Co prawda Zima jeszcze w pełni i zawodnicy zostawiają litry potu na treningach, ale zimowy bieg RMD Winter Run należy do ich ulubionych, gdzie mogą sprawdzić swoja rosnącą formę oraz formę konkurencji. Wystarczy popatrzeć na nazwiska znajdujące się na liście startowej. Nigdy nie brakuje znanych zawodników  uprawiających biegi górskie.

          Tegoroczna Zima w Szczyrku była widoczna już z Górnego Śląska.  Ogromne ilości śniegu, który zasypał Beskid,  dodały  nie tylko kolorytu całej imprezie jakim był Festiwal Górski Wondół Challenge, ale i dała się ostro we znaki zawodnikom biorących udział w zawodach.  Ciężkie warunki szczególnie drugiej części trasy, gdzie śnieg mocno spowolniał rytm. Trzeba było ogromnej siły aby dokończyć bieg. Kto jak kto, ale górale nigdy się nie poddają i walczą do samego końca.

j

Rozgrzewka przed biegiem

fot.: Olga Dudek

 

j

W natarciu na Klimczok

fot.: Olga Dudek

Krótka wypowiedz jednego z uczestników biegu:

...''warunki im wyżej tym bardziej były cięższe.. pokrywa śnieżna na trasie po ok. 3 km sięgała ok. 30-40 cm, sypki śnieg umożliwił skuteczny bieg w ostatniej fazie biegu, ale cóż... nawet czołówka biegu uzyskała czasy gorsze o ok. 10-12 min na tej samej trasie niż przed rokiem. Warunki do biegania były ekstremalnie ciężkie, ale jakoś daliśmy radę''... Damian Kucharski - Zabiegani Częstochowa.

 Dystans 5,7km o przewyższeniu +515m z centrum Szczyrku spod urzędu miasta ( 595m n.p.m. ) do schroniska pod Klimczokiem ( 1110m n.p.m. ) najszybciej pokonał Kamil Jezierski z czasem 36min39s.

j

Zwyciestwo

fot.: Olga Dudek

 

Oto pierwsza trójka:

1.  Jezierski Kamil Senior PUMA RUNNING TEAM                 36:39.

2. Bierczak Maciej Senior RMD Montrail Team Porąbka         36:51.

3. Ulfik Rafał Senior RMD Montrail Team/SKB Kraśnik         36:56.

 

Bieg ten to również rozpoczęcie Montrail Ligi Biegów Gorskich 2012.

 

 j

Kobiet na biegach górskich nie brakuje :-)

fot.: Olga Dudek

Autor : Lukas wlodec Pawlowski

Redaktor Działu Biegi Górskie

 


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl