Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Ponad 6870 miejsc na Górskiej Mapie Turystycznej!
07-08-17

TREKPLANNER. Do Górskiej Mapy Turystycznej dodaliście już przeszło 6870 obiektów. Wśród nich są szczyty, schroniska, miejsca biwakowe, wspinaczkowe, zamki oraz ciekawe miejsca - czyli wszystko to, czego nie można jednoznacznie przyporządkować do którejś z głównych grup (przełęcze, jaskinie, doliny, muzea, kościoły i kapliczki, wodospady, baseny termalne, skały, rezerwaty i wiele innych wartych odwiedzenia punktów). Zrobiliście kawał dobrej roboty! I bardzo wam za to dziękujemy :). Przygotowaliśmy dziś krótki poradnik - przypominający, jak używać narzędzia do dodawania do mapy ciekawych miejsc, szczytów i innych wartych uwagi punktów.

 
Gdzie znaleźć interesujące nas obiekty?
 
Wystarczy wejść z górnego menu na Górską Mapę Turystyczną i wyświetlić daną warstwę z rozwijanej listy po prawej stronie mapy. Po wybraniu odpowiedniej pozycji wyświetlą się ikonki miejsc. 
 
Górska Mapa Turystyczna
 
Jak dodać szczyt lub inne miejsce?
 
Po zalogowaniu się na swoje konto wyszukaj w menu na górze strony opcję "Dodaj miejsce ma mapie". Teraz wybierz odpowiednią kategorię i uzupełnij dane. Pamiętaj, by zawsze dodawać zdjęcie swojego autorstwa lub pobrane z któregoś z serwisów z darmowymi fotografiami. Zdjęcia pobrane z innych portali mogą naruszać prawa ich autorów.
 
Następnie wskaż dokładną lokalizację miejsca - pomoże ci w tym wyszukiwarka oraz warstwa map. Opisz w miarę możliwości obiekt, które dodajesz, ale nie kopiuj tekstu z innej strony, tylko napisz go własnymi słowami. Taki unikalny tekst będzie najbardziej pomocny dla innych użytkowników Planety Gór. W opisie i komentarzach nie wklejaj linków do innych stron i portali - są one przez nas traktowane jako spam.
 
Na końcu kliknij na guzik "Zatwierdź". Obiekt zostanie dodany do bazy i będzie czekał na aktywację przez administratora. Zawsze sprawdzamy, czy dane miejsce nie jest zduplikowane, czy jest prawidłowo wskazane na mapie, dobrze nazwane, ma odpowiednią wysokość itp. Dlatego też nie zdziw się, jeśli będziesz musiał trochę poczekać na jego aktywację. Oczywiście już po dodaniu możesz zaliczyć szczyt jako zdobyty przez siebie. Inni będą musieli jednak poczekać, aż będzie on widoczny na mapie. 
 
Dlaczego nie możesz znaleźć dodanego przez siebie miejsca?
 
Czasem zdarza się, że ktoś przed dodaniem obiektu nie wyświetli warstwy już istniejących punktów i doda coś, co już znajduje się na mapie. Bywa też, że dany punkt nie jest szczytem, a na przykład spiętrzeniem w grani lub nie stanowi  schroniska PTTK, tylko ośrodek wypoczynkowy lub obiekt komercyjny. W takich wypadkach miejsce nie zostanie przez nas aktywowane.
 
 Górska Mapa Turystyczna
 
Bez waszego wsparcia i aktywności warstwa miejsc nie byłaby tak bardzo rozbudowana. Oczywiście są osoby mniej lub bardziej aktywne w tym zakresie. Mamy użytkowników, którzy dodali już po kilkadziesiąt różnych miejsc do mapy i serdecznie im za to dziękujemy :). Zachęcamy wszystkich was do zaangażowania się w dodawanie kolejnych obiektów, szczególnie w nieco bardziej odległych lub mniej uczęszczanych pasmach górskich - nie tylko w Polsce, ale i w Europie i na świecie. Jeżeli tylko macie jakiekolwiek pytania, to prosimy o przesłanie ich do nas - nasze adresy e-mail znajdziecie w zakładce "Kontakt".
 
Opracowanie: Redakcja Portalu
 
Fotografie wykorzystane do kolażu pochodzą z tras dodanych przez Użytkowników.

Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl