Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Pociąg ku górom
01-07-10

 

fot. przewozyregionalne.pl

 

 

 

 

Jak dostać się w górki? Samochodem?Autobusem? A może jednak starą dobrą koleją? Dla amatorów podróżowania pociągami mamy dobre wieści. Przewozy Regionalne uruchomiły więcej połączeń w góry w okresie wakacyjnym. Jak co roku, ilość połączeń kolejowych w okresie wakacyjnym wzrasta. W dużej mierze są to połączenia z miejscowościami nadmorskimi, jednak również wielbiciele gór powinni mieć powody do zadowolenia. Częstsze i w przypadku promocji, tańsze połączenia z miejscowościami takimi jak Zakopane, Bielsko- Biała, Wisła, Zwardoń, Jelenia Góra i Szklarska Poręba otwierają przed nami nieco większe możliwości przy planowaniu logistyki wakacyjnych wypadów w góry.

 

 

 

Do Szczyrku, Bielska, Zwardonia, Ustronia czy Wisły nie dość, że dostać się będzie można wygodnie to jeszcze tanio. Pociągi z Katowic odjeżdząją przez całą dobę. Najwięcej, do stolicy Podbeskidzia, tłumaczy Teresa Ćwięk z Przewozów. "Do Bielska Białej zapewiamy przejazd aż dwudziestoma czterema pociągami, w dni od poniedziałku do piątku. Natomiast w weekend dojechać można czternastoma pociągami". Do Wisły pojedzie sześć pociągów. Tańszy jest też bilet. W ofercie "połączenie w dobrej cenie" podróż wyniesie 11 złotych. Przewozy oferują także wiele ciekawych promocji cenowych.

 

Więcej pociągów odjedzie także w Karkonosze i Tatry: KAMIEŃCZYK i SZCZELINIEC kursują w bezpośredniej relacji Poznań - Kłodzko / Jelenia Góra (Szklarska Poręba). W wakacje codziennie jeżdżą pociągi: interREGIO GUBAŁÓWKA z Warszawy do Zakopanego. Takze w Beskidach w okresie wakacji REGIO CZANTORIA z Częstochowy do Wisły będzie kursowała codziennie.

 

Na soboty i niedziele Przewozy oferują jednodniowe wycieczki pociągami REGIO (np. RACHOWIEC Katowice - Zwardoń), a zwłaszcza w czeskie góry: z Opola do Ostrużnej oraz z Jeleniej Góry do Trutnowa i Swobody nad Upą. Ponadto do Szklarskiej Poręby w letnie weekendy będzie dojeżdżało więcej pociągów z Jeleniej Góry. Z kolei w Bieszczadach cztery pociągi regionalne umożliwią dojazd z Zagórza do Łupkowa, a kolejne z Łupkowa do słowackich Medzilaborców. Po weekendowych wypadach w tamte strony w każdą niedzielę przyspieszonym kursem można wrócić bezpośrednio z Łupkowa do Rzeszowa. Niestety z powodu powodzi w tym roku nie będą kursowały wakacyjne pociągi z Krynicy do słowackiego Pławca.

 

Miłego podróżowania!

 

Redakcja

Źródło: antyradio.pl, przewozy regionalne.pl


Komentarze
 • Monika KosińskaDodał Monika Kosińska 2760 Dni temu
  1 punkt    
  No cóż... nie do końca jest tak pięknie. Zlikwidowano polączenie z Gdyni do Zagórza przez Łódź i tym sposobem żebym się dostała z Łodzi w Biesy muszę sie przesiąść 4 razy a podróż zajmie jakies 20 godzin.Nawet nie wyobrażam sobie ile czasu jadą ludzie właśnie z Gdyni. Gratuluję pomysłu PKP !!!!
 • Monika KosińskaDodał Monika Kosińska 2760 Dni temu
  -1 punkt    
  No cóż... nie do końca jest tak pięknie. Zlikwidowano polączenie z Gdyni do Zagórza przez Łódź i tym sposobem żebym się dostała z Łodzi w Biesy muszę sie przesiąść 4 razy a podróż zajmie jakies 20 godzin.Nawet nie wyobrażam sobie ile czasu jadą ludzie właśnie z Gdyni. Gratuluję pomysłu PKP !!!!
 • Paulina Anna WojciechowskaDodał Paulina Anna Wojciechowska 2759 Dni temu
  0 punktów    
  Z Wawy do Sanka też nic nie jeździ z PKP. Gorąco popieram przewozy regionalne i wszelkie tranie połączenia w góry!!!!

  I w ogóle to powinny być jakieś specjalne karty zniżkowe dla "ludzi gór"!!! Na przykład na legitymacje KW, SKG czy innych takich! Przecież Państwo powinno wspierać ludzi aktywnych, co nie będą na starość jęczeć, chorować na kręgosłup, nie dostaną zawału w wieku 30 lat, nie będą mieć chorób krążenia i wielu innych schorzeń!!! Moje stwórzmy jakieś lobby? :)
 • Lucjan WieczorekDodał Lucjan Wieczorek 2753 Dni temu
  0 punktów    
  Ja tam się cieszę, że w ogóle jeszcze jeżdżą jakieś pociągi :) Wiele złego można powiedzieć o PKP ale akurat ta wakacyjna informacja jest bardzo dobra. Zniżki dla ludzi gór powinny być, tym bardziej, że ludzie aktywni są dłużej sprawni a to ważne w państwie, w którym mówi się o dźwignięciu wieku emerytalnego...
Copyright by planetagor.pl