Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Planeta Gór po zawodach
24-02-11

 

Jak już wiecie Planeta wybrała się na zawody  Rockommended Winter Run w Szczyrku. Pojechali, pobiegli i zaliczyli. Oto, co powiedzieli po biegu: 

 

Mateusz Kurowski

 

M.K: "Bieg był świetny mimo tego, iż prawie w ogóle nie spałem przed nim tylko hulałem na weselisku siorki, czułem się dobrze, także gdybym był świeży byłoby jeszcze lepiej- mimo wszystko dla tych widoków adrenalinki ,wyczerpania i tych pierogów ruskich na górze warto było:)".

 

Marcin Konior

 

M.K: "Bieg był świetny. Super pogoda, fajni ludzie i emocje towarzyszące startowi... Czyli to co lubię. Świetnie, że cały team biegowy Planety mógł sie spotkać i razem pobiec w świetnie wyglądających koszulkach Planety:)

 

No i góry - pięknego widoku na Tatry w drodze powrotnej ciężko będzie zapomnieć (w drodze w górę trudno było coś zobaczyć - pot zalewał oczy:). Trasa tak jak sądziłem okazała się być wymagająca - praktycznie ciągły dość stromy podbieg bez większych szans na odpoczynek. Dopiero górny odcinek nieco odpuszczał. Pomidorowa w schronisku została obowiązkowo zaliczona oczywiście:)

Poziom startujących oceniam jako bardzo wysoki - praktycznie nie było chyba osób przypadkowych. Biegi górskie to nie to samo co biegi płaskie i chyba już samo wyobrażenie o czekających trudnościach odsiewa osoby przypadkowe. W takim towarzystwie czułem się bardzo dobrze choć to był dopiero mój pierwszy bieg górski. Cieszę się z ukończenia biegu i czasu - bo liczyłem raczej na ponad 50 minut. Podkreślę, że wystartowałem po miesięcznym mało regularnym treningu, więc nastawiałem się jedynie na to by bieg ukończyć:) Obecnie chcę trochę więcej pobiegać i wystartować w jakimś kolejnym biegu górskim... chyba mnie trochę wciągnęła ta zabawa:)".

 

 

Łukasz Wlodec Pawlowski

1

 

Ł.W.P: "Dystans krótki co nie oznacza, że było łatwo. Bieg trudny, poza może 3 odcinkami 100-150m w miarę płaskimi, non stop pod górę. Bieg ten miał dać mi odpowiedź, czy przygotowania idą dobrze, czy muszę dokonać jakichś korekt. Podczas biegu skupiłem się na technice biegu, którą to systematycznie staram się ulepszać. Jest dobrze :).

Widoki, jakie ukazały się już w połowie trasy, wynagradzają wysiłek jaki wkłada się w takie biegi. Piękna pogoda, słoneczko, błękitne niebo, mrozik, dolinki przykryte pierzynką, spektakularne, fantastyczne  obrazki. Do tego przesympatyczna górska przyjacielska atmosfera, do której dołączyli nowi znajomi :-). Szkoda tylko, że balon nam odleciał :)".

Oko Planety jest czujne i wypatrzyło jeszcze dwóch innych  użytkowników naszego portalu, którzy brali udział w zawodach. Pozdrawiamy!

 

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z trasy autorstwa Ireny Szpak.

 

11

 

 

 

23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

46

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

77

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej temat biegu:

 

 

 

 

Autor: Lukasz wlodec Pawlowski

Redaktor Działu Biegi Górskie


Komentarze
 • Edward DudekDodał Edward Dudek 2462 Dni temu
  0 punktów    
  Imprezka super ! W zimie wogóle nie biegam bez nart, ale z braku śniegu wystartowałem , bo trzeba przygotować sie powoli na start Mount Blanc.
 • Marcin KoniorDodał Marcin Konior 2462 Dni temu
  0 punktów    
  Panie Edku, chyba nawet kilka razy minęliśmy się na trasie:) Swoją drogą jeśli ma Pan ochotę to na następny bieg (już letni, koszulka "TEAM Planeta Gór" już czeka na Pana:) A kiedy Mount Blanc? co trzeba pobiec żeby się zakwalifikować? pozdrawiam
 • Edward DudekDodał Edward Dudek 2451 Dni temu
  0 punktów    
  Marcin jeżeli chodzi o Mount Blanc to trasa główna 162 km 44 godz.+/-9600 bieg odbędzie sie pod koniec sierpnia. Trzeba zaliczyć biegi górskie supermaratony i mięć 7 pkt, oni na swojej stronie mają wypisane jakie biegi są punktowane. W tym roku było tyle chętnych, że oprócz punktów było jeszcze losowanie. Ja w ubiegłym roku zaliczylem w Belgii Bieg Dzika 111 km i Davos Marathon 78,5 km.
Copyright by planetagor.pl