Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Open Street Map w TrekPLANNERZE
25-04-13

 

trekplanner


TREKKING: Mapy Open Street Map zawitały w TrekPLANNERZe na naszej Górskiej Mapie Turystycznej. Wiadomość dla części użytkowników może nie jest nowością, ponieważ mapy OSM pojawiły się razem z warstwą mapy Słowacji.  Jednakże sama nazwa warstwy mogła trochę mylić ponieważ sugerowała że dotyczy tylko map dla Słowacji dlatego została dodana do nazwy warstwy nazwa + OSM czyli Open Street Map. 


Teraz nazwa warstwy wygląda tak:


osm


co od razu pokazuje nam że nie tylko są to mapy Słowacji ale coś jeszcze.


A tak wogóle to co to jest Open Street Map, w skrócie OSM?


Wikipedia mówi że: OpenStreetMap (OSM) - projekt społeczności internetowej mający na celu stworzenie darmowej, swobodnie dostępnej, edytowalnej przez zarejestrowanych użytkowników mapy całej kuli ziemskiej.

Inspiracją do stworzenia OpenStreetMap były projekty takie jak Wikipedia. Każde miejsce po zbliżeniu może być edytowane po naciśnięciu przycisku "Edytuj". Edycja może odbywać się na podstawie zapisanych wcześniej śladów GPS, zdjęć satelitarnych, map do których wygasły prawa autorskie oraz własnej wiedzy na temat edytowanego obszaru.


Projekt został założony 1 lipca 2004 przez Steve'a Coasta. Obecnie rozwojem serwisu zajmuje się OpenStreetMap Foundation, zarejestrowana 22 sierpnia 2006.


Mapa OSM jest dostępna pod linkiem tutaj. Mapa OSM może zostać aktualizowana przez każdego i każdy może pobrać dane z mapy dla siebie. Mapa OSM posiada o wiele więcej opisanych szczytów, wraz z ich wysokością, a także są wyszczególnione schroniska. Dlatego moze się okazać bardzo pomocna dla planujących wycieczki górskie. Mapa na pewno będzie pomocna dla każdego kto planuje wyjazdy w Alpy.


Dodatkowo co zmieniliśmy w TrekPLANNERZe to dodalismy możliwość włączania warstw Map Sygnatury i Map Słowacji + OSM na stronie planowania/rysowania tras oraz na samej stronie trasy. Teraz każdy może zmienić sobie podkład pod mapę i wyświetlić sobie taką mapę jaką chce.Poniżej screen z przykładową trasą i z włączoną mapa słowacji + OSM

 

trekplanner

 

Kolejna ważna wiadomość jest taka że nasze menu możemy zminimaliować poprzez przyciśniećie nazwy Zarządzaj warstwami, przez co menu będzie mniej zasłaniać okno mapy. 

 

poniżej przykład

 

trekplanner

 

 

Tą możliwość mamy na każdej mapie gdzie tylko znajduje sie menu z warstwami, najbardziej to się przyda na mapie głównej gdzie menu do zarządzania warstwami jest dość duże.

 

 

To tyle z nowości na naszym portalu, zachęcamy do korzystania z naszej Góskiej Mapy Turystycznej, i prosimy o przesyłanie wszelkich pomysłów i uwag na adres admin@planetagor.pl

 

TrekPLANNER. Przyjemność planuj z góry!
Pozdrawiamy!
Ekipa Planetagor.pl

 


Zobacz też:

 

* FAQ 1. TrekPLANNER. Jak zaplanować trasę po szlakach turystycznych?
* FAQ 2. TrekPLANNER. Zdobywaj szczyty z Planetą Gór.
* TrekPLANNER rusza w pełnej wersji.

* TrekPLANNER- info o szczytach, szlakach, górach

 

 

 

trekplanner

 

 

 


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl