Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
O Toruńskim Festiwalu pofestiwalowo
29-04-10

 

 

 

 

W dniach 22 - 24 kwietnia w Toruniu odbyła się druga edycja Festiwalu Filmów Górskich „Bezdroża" organizowanego przez Akademicki Klub Górski „Bezdroża" wspólnie z Domem Muz i Klubem Wysokogórskim w Toruniu. Patronat medialny nad imprezą objęła Planeta Gór.

 

 

Ideą fix toruńskiego spotkania filmowego jest, jak mówi jeden z organizatorów - Łukasz Darka - sprawienie by góry przyszły do Torunia. Filmy prezentowane podczas festiwalu miały za zadanie pokazać świat gór z jak najszerszej perspektywy. Celem nadrzędnym była promocja kultury górskiej oraz ludzi związanych ze skalnymi kolosami.

 

 

Podczas trzydniowego festiwalu na odwiedzających czekały poza projekcjami filmowymi także inne atrakcje. Organizatorzy przewidzieli pokazy slajdów z wypraw, a także spotkania z podróżnikami m.in. z Wojtkiem Wiwatowskim. Niestety. Ze względu na niespodziewane przesunięcie imprezy, na spotkanie nie dotarł Marcin Tomaszewski. Przybyli mieli okazję nie tylko podziwiać górskie widoki oraz dowiedzieć się nieco o historii filmu górskiego, ale także zajrzeć do wnętrza góry dosłownie dzięki Tomkowi Fiedorowiczowi - warszawskiemu speleologowi i alpiniście.

 

 

Tak samo jako poprzednia edycja, tegoroczny festiwal spotkał się z bardzo Były konkursy z nagrodami... (fot. Joanna Umer)ciepłym przyjęciem torunian, o czym najlepiej świadczył brak wolnych miejsc.
- To mobilizuje i zachęca do dalszej pracy i rozwoju. - twierdzi Łukasz Darka.
Choć wiele osób przychodziło tylko na wybrane pokazy szybko dawali się porwać atmosferze spotkania i decydowali się zostać dłużej.
- Przyszłam w sumie tylko na „Na każde wezwanie naczelnika", ale cieszę się, że byłam wcześniej, to fajna impreza - zachwalała Kamila, doktorantka.
„Na każde wezwanie naczelnika" zdaje się był najpopularniejszym filmem pośród gości festiwalu - ciężko było spotkać kogokolwiek niezachwycającego się obrazem tatrzańskich ratowników górskich. Przemek- student historii, zapytany o najciekawszy film wskazał „Podniebne szczyty i przepastna głębia" opowiadający historię filmu górskiego.

 

 

Łukasz podkreśla, że intencją organizatorów przedsięwzięcia nie było i nie jest ściganie się z innymi imprezami o podobnym charakterze.
- Nasz festiwal to impreza lokalna - tak imprezę podsumował Darka. Jednocześnie zapowiedział kolejną edycję festiwalu zapewniając, że będzie jeszcze więcej filmów, gości oraz konkursów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 

Redakcja

 

Tekst przygotował i wywiady przeprowadził:

Maciek Lewandowski
Redaktor Działu Biegi Górskie

 


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl