Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Nowe technologie w zgodzie z naturą. Wełniana odzież termoaktywna BRUBECK
07-10-16

Brubeck Wool
Kiedy wychodzimy w góry najczęściej mierzymy się z ekstremalnymi warunkami meteorologicznymi, które w dodatku zmieniają się w mgnieniu oka. Chcemy być odpowiednio przygotowani na surowy klimat oraz trudności, które napotykamy na szlaku. Dlatego podczas kompletowania ekwipunku zwracamy uwagę przede wszystkim na własne bezpieczeństwo oraz komfort.

 

Przygotowania warto rozpocząć od najbardziej podstawowych składowych części ubioru, czyli termoaktywnej, oddychającej bielizny. Przez wzgląd na warunki jakie czekają nas na szlaku, najlepszym dostępnym rozwiązaniem będzie postawienie na bieliznę wełnianą, której naturalne właściwości w połączeniu z mikrowłóknami funkcjonalnymi, mogą zapewnić nam oczekiwany komfort cieplny i spełnić swoje zadania ochronne.

 

Wspominane zalety wełniana bielizna zawdzięcza przede wszystkim wyjątkowym wśród naturalnych surowców właściwościom wełny pozyskiwanej ze szczególnej odmiany rasy owiec – merynosów. Ich runo składa się z bardzo cienkich oraz naturalnie karbikowanych włókien. Znacznie bardziej cienkich niż u wielu innych owczych ras, ponieważ ich grubość osiąga zaledwie 16,5 mikrometra, a długość od 65 mm do 100 mm. Przy delikatnej budowie oraz po odpowiedniej technologicznej obróbce nie traci jednak swoich najbardziej pożądanych cech, a więc połączenia lekkości z bardzo wysokim stopniem termoizolacyjności. Dorosły osobnik zapewnia rocznie do 18 kg wełny klasyfikowanej jako Ultrafine Wool, czyli gatunku powszechnie uważanego za najlepszą naturalną wełnę na świecie. Podstawą jest oczywiście jakość wełnianego surowca, z którego powstaje odzież, a o tą w przypadku produktów BRUBECK dba szwajcarska marka Schoeller, producent z wielkimi tradycjami, będący jednym z liderów rynku tekstylnego, zorientowany na innowacje technologiczne, projektowe oraz dotrzymywanie ścisłych wymogów ekologicznej produkcji. Dzianiny Brubeck są projektowane w firmowym dziale technicznym oraz produkowane od początku do końca w Polsce.

 

Struktura wełny

 

BRUBECK stworzył autorską klasyfikację wysiłkową, której skala określa jaki rodzaj odzieży najlepiej dopasuje się do stopnia naszej aktywności oraz warunków zewnętrznych z jakimi będziemy mieć do czynienia. COMFORT WOOL to wełniana bielizna codziennego użytku przeznaczona do mniej angażujących fizycznie zajęć i odpoczynku, która sprawdzi się bez względu na sezon. Kolekcja ACTIVE WOOL, to produkty o nieco większej grubości, także przeznaczone do użytku na przestrzeni wszystkich pór roku, zwłaszcza w nieprzewidywalnym okresie przejściowym, polecane szczególnie do aktywności nieco wyższego stopnia – rekreacyjnego uprawiania sportu czy trekkingu. Najbardziej interesująca z punktu widzenia wyposażenia na górskie wyprawy jest kolekcja EXTREME WOOL - najgrubsza wełniana bielizna o wysokiej gramaturze 273 g/m2, w której zawartość doskonałej jakości wełny to blisko 80%. Komplety damskiej i męskiej bielizny BRUBECK EXTREME WOOL zostały stworzone z myślą o najtrudniejszych warunkach atmosferycznych w czasie sezonu zimowego oraz o uprawianiu sportu w ekstremalnie niskich temperaturach.

 

Bluza męska Wool BrubeckKoszulka męska Active Wool 

 

Doświadczenia zarówno profesjonalnych sportowców, amatorów gór oraz podróżników wspieranych przez markę BRUBECK zebrane podczas udziału w rozmaitych wyprawach potwierdzają, że zaawansowana technologicznie wełniana odzież termoaktywna sprawdza się w każdych, nawet skrajnie wymagających warunkach. Produkty BRUBECK zdobywają kolejne szczyty oraz niedostępne punkty na mapie całego świata towarzysząc w ekstremalnych wyprawach wielu podróżnikom. Bardzo dobre doświadczenia z odzieżą termoaktywną polskiej marki mają członkowie zespołowych wypraw odbywających się na wszystkich kontynentach. Od motocyklowego rajdu w sercu Afryki, rowerowej wyprawy do Jakucji śladem zorzy polarnej lub samotnej przeprawy przez Alpy, poprzez ultramaraton na Alasce, aż do zdybywania największego na świecie płaskowyżu na Wyżynie Tybetańskiej i wielkiej wędrówki (4 265 km!) przez Kalifornię, Oregon i stan Waszyngton wzdłuż pieszego szlaku Pacific Crest Trail - BRUBECK śledzi i wspiera odważne eskapady przede wszystkim polskich podróżników.

 

Brubeck-Wool Brubeck Active Wool 

 

Szczególne miejsce wśród współpracujących z naszą marką ekip podróżniczych zajmują alpiniści spełniający swoje wspinaczkowe marzenia. Staramy się dotrzymywać im kroku dostarczając produkty sprawdzające się nawet w ekstremalnie wymagających warunkach obozów pod himalajskimi szczytami. Wspinacze wyposażeni w termoaktywną odzież z logo BRUBECK wielokrotnie stawali na wierzchołkach najpotężniejszych gór świata. Tylko w tym roku współpracowaliśmy między innymi przy zdobyciu Mount Vinson, najwyższego punktu Antarktydy i wspieraliśmy ekspedycję mającą na celu zdobycie najwyższego szczytu Meksyku, jednocześnie najwyższego wulkanu Ameryki Północnej i Środkowej – Pico di Orizaba. Mount Everest, szczyty Pamiru i Tien-Shan, andyjska Aconcagua, znajdująca się na Antypodach Góra Kościuszki, to tylko część zdobyczy Teamu BRUBECK. Pomiędzy nimi odbyły się liczne wyprawy eksplorujące azjatycką przyrodę Nepalu, Iraku, Pakistanu oraz Indii, a także szwajcarskich Alp. Zarówno członkowie wymienionych powyżej ekspedycji, jak i stale rosnące grono użytkowników potwierdzają, że termoaktywna odzież wełniana świetnie sprawdza się w warunkach wymagających skrajnego wysiłku, w otoczeniu surowej przyrody i przy wyjątkowo niesprzyjającej aurze. Najlepiej przekonać się o tym samemu – pełna kolekcja BRUBECK WOOL dostępna jest w sklepie black-rock.pl, gdzie czeka także promocja, dzięki której wybraną wełnianą bieliznę możesz otrzymać gratis. Szczegóły pod adresem: http://www.black-rock.pl/content/36-brubeck-bielizna-z-welny-merino

 

Materiał prasowy marki Brubeck


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl