Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Nowe ceny biletów do TPN
22-12-10

TPN

 

 

 

 

Od 2011 r. cena biletów wstępu na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego nie będzie zależna od pory roku. Turyści, w sezonie, czy poza nim, zapłacą za bilet normalny 4zł, a za ulgowy, połowę mniej. W ofercie TPN znajdą się również bilety grupowe, dzięki którym co dziesiąta osoba wejdzie za darmo.


Dotychczas bilety wstępu kosztowały 4,40 zł - normalne i 2,20 ulgowe w wysokim sezonie turystycznym, a także 3,20 i 1,60 poza sezonem. Wprowadzenie nowego cennika ma skrócić kolejki, które tworzą się przed wejściami na teren Parku, a także ułatwi pracę kasjerom.Każdego roku do kasy TPN trafia ze sprzedaży biletów ponad 5,5 mln zł. Pozyskane w ten sposób środki wydatkowane są na obsługę ruchu turystycznego, cele związane w ekologią, remonty szlaków oraz edukację. 15 proc. dochodu rocznie, TPN przeznacza na działalność Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Źródło: www.polskalokalna.pl


Komentarze
 • Michał S.Dodał Michał S. 2587 Dni temu
  0 punktów    
  czyli wychodzi na to że Park na tym trochę więcej zarobi :)
 • Emilia G.Dodał Emilia G. 2578 Dni temu
  0 punktów    
  Jak kogoś boli ta de facto podwyżka to powiem tak: ja osobiście w tym roku nie byłam w polskich Tatrach, więc nie płaciłam. W zeszłym albo przyszłam za wcześnie i jeszcze nikt nie kasował albo za poźno i już nie kasowali. W schroniskach nie wiem, czy ktokolwiek kontroluje bilety przy płaceniu za nocleg, ale wystarczy nie spać w schronisku, co nie oznacza, że śpi się w kepskich warunkach pod jakąś skałą ;).
  Prawda jest taka, że na Słowacji nikt nie kasuje za wstęp do parku, a szlaki są idealnie utrzymane, gdzieniegdzie nowe tablice informacyjne, ławeczki i ogólnie mnóstwo udogodnień. I nawet na pensje dla pracowników parków mają. A u nas każą płacić, niektóre szlaki są w opłakanym stanie, a do akcji odśmiecania wykorzystywana jest młodzież szkolna. Na co więc ta kasa idzie?
Copyright by planetagor.pl