Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Na Szyndzielni otwarto Alpinarium
18-10-11

1

 

 

 

 

TREKKING. Tuż obok schroniska na Szyndzielni uroczyście otwarto alpinarium. W ogrodzie będzie można zobaczyć ponad 170 gatunków drzew, krzewów i roślin zielonych występujących nie tylko w Beskidach, ale również na stokach górskich różnych części Europy.

 

Alpinarium przez ostanie lata było zaniedbane i nie spełniało swojej edukacyjnej roli. Dzięki współpracy samorządów Bielska-Białej, Gminy Wilkowice, a także Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i Nadleśnictwa Bielsko oraz Klubu Gaja możliwy był jego gruntowny remont. W uroczystości, poza przedstawicielami instytucji zaangażowanych w renowację alpinarium,  wzięli udział  również uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Żywcu, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle, bielskiego Ośrodka Edukacji „Sokrates" i Zespołu Szkół nr 6 w Tychach.

 

2   1

 

Otwarcie alpinarium było również okazją do  uroczystej  inauguracji Święta Drzewa Klubu Gaja oraz wręczenia jednej z kilku statuetek Nagrody Czarodziejskiego Drzewa za wyjątkową realizację założeń programu Święto Drzewa. Otrzymała ją parafia ewangelicka w Szczyrku-Salmopolu za utworzenie w Beskidach Ogrodu Reformacji.

Źródło i fot.: UM Bielsko- Biała


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl