Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Miesiac do XX Eko Biegu
10-05-11

 

 

 

 

Trwają przygotowania do XX Międzynarodowego EKO Biegu Szlakiem Dudka, XVI Memoriału Ewy Dudek. 28 maja br. od wczesnych godzin porannych będzie gwarno obok hotelu Zimnik w Gminie Lipowa. Po raz pierwszy w 19 letniej historii tego najstarszego biegu na Żywiecczyźnie główny organizator Edward Dudek z braku wsparcia przez władze Gminy Radziechowy-Wieprz został zmuszony do zmiany miejsca startu Biegu Głównego. Pomocą organizacyjną Bacę Dudka wsparł Wójt Gminy Lipowa. Atestowana trasa bowiem w większości   przez tereny pięknie położonej u stóp Skrzycznego w Beskidzie Śląskim, Gminy Lipowa.

 

 

 

 

Komandor może liczyć również na pomoc właściciela hotelu Zimnik, gdzie będzie znajdowało się biuro zawodów (tym razem nie będzie trzeba korzystać ze szkoły w Radziechowach). Pierwsze starty w Zimniku - Ostrym zaplanowano na godzinę 9:30, o której to wystartują uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów i walczyć będą o Puchar Wójta Gminy Stanisława Caputy w punktacji drużynowej.

 

Gmina Lipowa, w tle Skrzyczne

Uroki Gminy Lipowa. W tle masyw Skrzycznego (1257 m.).

fot.: L. Wójtowicz

 

 

 

 XVIII EKO Bieg

 

O godzinie 10:00 delegacja sportowców uda się do Radziechów na mogiłę Olimpijki Ewy Dudek, gdzie złoży wiązankę kwiatów i zapali znicz. To już XVI Memoriał Ewy. Wszystkie biegi rozgrywane są w roku jubileuszu 20- lecia Rodzinnego Klubu Biegacza „BACA" Radziechowy.

 

 

3

 Trasy Biegów

 

Trasa Biegu Głównego mężczyzn na 15 km wiedzie ze skrzyżowania Ostre - Zimnik przez Twardorzeczkę, do Radziechów (obok szkoły) i z powrotem tą samą drogą do Doliny Zimnika, gdzie będzie nawrót i meta w tym samym miejscu co start. Trasa 15 km to bardzo wymagająca konkurencja - zawodnicy mają do pokonania trzy trudne podbiegi tam i dwa w drodze powrotnej. Kobiety, młodzież oraz zaproszeni goście VIP, a także członkowie raz trzeci rozgrywanego Rajdu Nordic Walking wystartują na nowej 5 kilometrowej trasie u podnóża Skrzycznego ze wspaniałymi widokami na panoramę Beskidów. Nordic Walking to ostatnio bardzo modna forma rekreacji w terenie, zarówno w parkach jak i górach polegająca na marszu z kijami, polecana dla młodych jak i osób w podeszłym wieku). Wszystkie te starty zaplanowano na godzinę 11:00.

 

 

1

Pamiątkowy medal Eko Sport Dudek z XX Eko Biegu

 

Biegi młodzieży szkolnej rozegrane będą w cudownej Dolinie Zimnika- przedszkolaki wystartują w samo południe na dystansie 50 metrów. Dla zwycięzców przygotowano medale, puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy i okolicznościowe foldery, a w Biegu Głównym okolicznościowe medale na awersie herb gminy, a na rewersie dziadek Dudek.

 

Imprezę wsparli finansowo Starostwo Powiatowe Żywiec, Urząd Gminy Lipowa, GCKPiT Radziechowy-Wieprz,. Trasę jak zwykle zabezpieczy wzorowo OSP w Ostrym, Lipowej i Radziechowach. Jeszcze raz zapraszamy do Ostrego - Zimnika Gmina Lipowa, powiat Żywiec .

Nie siedź w domu wyjdź na świeże powietrze, do zobaczenia na trasie 28 maja (ostatnia sobota maja).

 

Więcej w regulaminie: www.maratonbeskidy.pl

 

Autor: Edward Dudek "BACA"

 


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl