Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Maraton Beskidy na ostatniej prostej
22-10-11

1

BIEGI GÓRSKIE. Przygotowania IV Maratonu Beskidy wkraczają na ostatnią prostą do startupozostało już tylko 20 dni. 12 listopada br. w Radziechowach obok Zajazdu Horolna ogodz. 10;00 wystartuje maraton, a dwie godziny wcześniej na tą atrakcyjną trasę wBeskidach wystartują zawodnicy Nordic Walking z Mistrzynią Świata ElżbietąWojciechowską na czele.

 

 

 

 

 

Na liście startowej obok zawodników z całej Polski, sązgłoszenia z Litwy, Ukrainy, Czech i Słowacji, jest obecnie ponad 200 nazwisk. Na liściestartowej znajduje się 5 zawodników którzy ukończyli Grecki Spartathlon 246 kmZbigniew Malinowski z Kołobrzegu, Tadeusz Ruta z Łodzi, Jacek Łabudzki z Sandomierza, oraz Łukasz Nowosielski z Józefowa i Aleksander Borkowski zeŚwinoujścia.Z Litwy w maratonie wystartuje znany narciarz i biathlonista Marian Kaczanowski,który przywiezie ze sobą młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego RejonuWileńskiego, która wystartuje w biegu młodzieżowym. Najstarszym zawodnikiem jakipojawi się na starcie w Radziechowach to 82 letni Czesław Marciak z Bielawy, któryniedawno w dobrej kondycji ukończył XI Poznań Maraton.

 

2

Przed startem.

fot. maratonbeskidy.pl

Trasa maratonu jest bardzo malownicza zaczynamy w Radziechowach obok słynnej górki Horolna skąd górale przepędzili Szwedów podczas Potopu Szwedzkiego, następnie zawodnicy pobiegną do Przybędzy by wrócić do Radziechów i dalej biec w kierunku Ostrego i Zimnika, podrodze ciesząc wzrok widokami na panoramę Beskidów. Biegnąc Doliną Zimnika napotkamy wspaniałą ścieżkę dydaktyczną LP następnie trasa cały czas wije się serpentynami pod szczyt Skrzycznego 1257 m n.p.m. gdzie znajduje się najwyższy punkt, który usytuowany jest na 23 km.( obok schroniska na Skrzycznym). Od tego momentu trasa zaczyna biec w dół, Małe Skrzyczne, Malinowska Skała, Las Biały powracamy tą samą trasą do Radziechów, gdzie przy rondzie zaczynamy biec na Golgotę Beskidów wzdłuż unikatowych stacji naturalnej wielkości Drogi Krzyżowej na Matysce skąd rozpościera się wspaniały widok na całe pasmo Beskidów. Następnie udajemy się w dół przez kamieniołom by po chwili wbiec na drogę w Przybędzy , która zaprowadzi nas na metę przy Zajeździe Horolna.

 

3

Góralskie klimaty Maratonu Beskidy.

fot. maratonbeskidy.pl

Po drodze maratończykom przygrywać będą orkiestry i kapele regionalne. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi po pokonaniu 42.195 km z medalem okolicznościowym na piersi, oraz dyplomem ze swoją fotografią udamy się na tradycyjnie góralską watrę i wspaniały żurek do którego przygrywać nam będzie kapela góralska. Głównym organizatorem tegorocznych imprez jest Zajazd Horolna, Gmina Radziechowy-Wieprz, Gmina Lipowa oraz Miasto Szczyrk, Komandorem Edward Dudek .

Do zobaczenia na trasie!

Autor: Edward "Baca" Dudek

Więcej info na http://www.maratonbeskidy.pl/


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl