Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Lornetka Nikon Monarch - doskonała towarzyszka górskich wędrówek
13-01-14

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Zamknij oczy i wyobraź sobie że... jesteś w Tatrach, wędrujesz ścieżką w górę, wokół ciebie roztaczają się cudowne widoki i nagle gdzieś między skałami zauważasz ruch. Coś jakby małe punkty trawersujące żleb akurat na przeciwko ciebie, są jednak za małe, byś mógł zaspokoić swoją ciekawość i zidentyfikować je. Kozice? A może zagubiony niedźwiedź? Na myśl o tym ostatnim cofasz się o krok. Tymczasem punkciki nikną gdzieś za załomami skalnymi. Pewnie były to kozice – myślisz i wzruszasz ramionami. Ruszasz dalej, ale jesteś lekko przygaszony. Znasz to?

 

Albo taka sytuacja: kilka godzin podchodzisz pod ścianę. Przymierzasz się do zrobienia długiej drogi, chcesz ją jak najlepiej obejrzeć, ocenić, zobaczyć, gdzie znajdują się kluczowe trudności i jak je pokonać. Zatrzymujesz się w pewnej, optymalnej odległości od ściany, sięgasz do plecaka i wyciągasz lornetkę. Niewielką, na tyle lekką, by nie dokładała dodatkowych gramów, których i tak zwykle jest za dużo. Nikon Monarch 7, model który jest dedykowany wszystkim osobom jak ty, zauroczonym górami, uprawiającym sporty ekstremalne lub po prostu kochającym wędrować po górach, obserwować tatrzańską przyrodę w dzień i rozgwieżdżone sierpniowe niebo nad Bieszczadami nocą.

 

Tatry

 

Niska waga, niecałe 500g, doskonała optyka, wodoszczelność, wytrzymałość na uszkodzenia, odporność na zaparowanie, gumowane  zabezpieczenia to cechy, którymi wyróżnia się Nikon Monarch 7 wśród innych lornetek w swojej klasie. Twoje oczy nie zmęczą się nawet podczas długotrwałej obserwacji, ponieważ lornetka ta posiada wyjątkowo szerokie pole widzenia. Gumowa powłoka sprawia, że sprzęt nie wyślizgnie ci się z dłoni. To nie jest zabawka, która popsuje się po kilku wycieczkach, tylko porządny, profesjonalny sprzęt na długie lata.

 

Dolina Białej Wody

 

 

W tej chwili trwa również promocja, w której do każdego modelu lornetek Nikon Monarch 5 i 7 otrzymasz praktyczne szelki. Dzięki nim nie będziesz musiał ciągle wyciągać lornetek z plecaka i chować ich z powrotem, lecz po prostu zawiesisz lornetkę na szyi. Wygodne szelki nie tylko uprzyjemnią ci wędrówkę, lecz również uproszczą obserwacje natury. Decydując się na zakup lornetki Nikon koniecznie sprawdź szczegóły promocji >>.

 

Monarch 7 to doskonały towarzysz górskich wędrówek, rowerowych eskapad, wspinaczek i wszystkich innych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Zaawansowany układ optyczny, wysokiej jakości szkła ED, duże odsunięcie źrenicy wyjściowej, obrotowo-przesuwne muszle oczne gwarantują nie tylko wygodę użytkowania, ale także jasny, wyraźny oraz rekordowo duży obraz widzenia.

 

Co to oznacza w praktyce? Zamknij oczy... Wyobraź sobie, że wędrujesz górską ścieżką, a przed tobą na horyzoncie majaczy kilka punktów. Są tuż poniżej przełęczy na przeciw ciebie. Odruchowo sięgasz po lornetkę. Przykładasz ją do oczu i widzisz przed sobą niedźwiedzicę z młodymi. Przyglądasz się, jak wesoło baraszkują na łące, a jednocześnie cieszysz się, że znajdują się zbyt daleko, by twoja obecność przeszkodziła im w zabawie. Wiesz dobrze, że dzięki nowoczesnej technice przyroda odsłania przed nami cudowne dzikie widowisko, spektakl żywiołów, który na co dzień jest ukryty przed naszymi oczami.

 

 

Autorka: Emilia Götz

Redaktorka Portalu Planetagor.pl

 


Komentarze
  • Dodał Anonimowy 1472 Dni temu
    0 punktów    
    ..........(naruszenie §9. pkt 3 i 7 Regulaminu Portalu - dop. admin). Nie chce się czepiać i być złośliwy, ale przed kupnem czegokolwiek z nikona radziłbym sprawdzić sieć serwisów i jakość obsługi. To tyle co do nikona. Teraz parę uwag co do przedmiotu z powyższego artykułu . W góry ze względu na wagę jest dużo lepszy monokular. Zamiast pól kilograma waży do 100 gramów. Powiększenie powyżej 10x nie ma sensu ze względu na stabilność. No i cena, ponad 10 krotnie tańszy a dobrej jakości. Moja subiektywna opinia jest bardzo na "NIE" Używam od lat mały zgrabny monokular za 70 złotych, który w pełni zaspokaja moje wygórowane, sprzętowe wymagania. No i jeszcze na koniec chciałem dodać jaki to nikon "LUDZKI PAN" daje szelki dedykowane za 75 zł - i to nie wszystkim.
Copyright by planetagor.pl