Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Liga Biegów Górskich - Montrail
25-01-10

 

Liga Górska to ranking biegaczy górskich - forma promocji biegów górskich, rywalizacji biegaczy, a zarazem wspólna zabawa mająca na celu wyłonienie najlepszych biegaczy górskich sezonu, a także klubów. Adresowana jest do wszystkich miłośników biegów górskich, zarówno amatorów jak i wyczynowców. Biegi zaliczane do Ligi Górskiej 2010 rozgrywane są na terenie Polski.

Nasze motto: "Biegaj... Baw się... Walcz... Rywalizuj... Wygrywaj!"

 

 

 

1. Kategorie:  rywalizacja w ramach Ligi Górskiej 2010 odbywać się będzie w 11 kategoriach:

1.1) Open Kobiet i Mężczyzn (K i M)Zdj. Liga biegów górskich (fot. www.biegigorskie.pl)

1.2) Juniorów K i M (do 19 lat) - (do  1991)

1.3) Seniorów K i M (od 20-39 lat)  - ( 1990 -  1971)

1.4) Masters K i M (40-49 lat) - ( 1970 -  1961)

1.5) Weteranów K i M (pow. 50 lat - ( 1960 i starsi)

1.6) Klubowej

2. Punkty przyznawać będziemy za zajęcie miejsc:

a. 1 - 50 w kategorii open mężczyzn

b. 1 - 25 w kategorii open kobiet

wśród Polskich zawodników we wszystkich biegach górskich* rozgrywanych w Polsce i zgłoszonych do naszego kalendarza, których wyniki zostaną przekazane do naszego Portalu w przeciągu dwóch tygodni od zakończenia zawodów.

2.1. Warunkiem dodatkowym zaliczenia zawodów do Ligi jest możliwość ustalenia kategorii  wiekowych odpowiadających kategoriom Ligi Górskiej na podstawie przekazanych wyników.

3. Zasady punktacji przedstawiono szczegółowo tutaj: punktacja ligi biegów górskich

Uwaga: w przypadku rozgrywania zawodów oddzielnie dla kat. junior, senior, masters, weteran - każda grupa będzie punktowana tak jakby uczestniczyli w osobnych zawodach.

4. Punkty przyznawane będą wg zajętych miejsc, a także współczynnika (mnożnika), jaki przydzielony został poszczególnym biegom:

a. Kategoria M - zawody rangi mistrzostw Polski/Europy/Świata, oraz Bieg Finałowy Ligi Górskiej -   zdobyte punkty x 3,

b. Kategorii S (kategoria przyznawana przez Portal Biegi Górskie PL) - punkty x 2,

c. Kategorii I - pozostałe biegi x1

5. Klasyfikacja drużynowa to suma zdobytych punktów przez wszystkich zawodników danej drużyny. Jeden zawodnik może reprezentować jedną drużynę. Drużyna to grupa zawodników startująca pod jednobrzmiącą nazwą.

5.1. W celu wyeliminowania sytuacji, w których zawodnik startuje w trakcie jednego sezonu w kilku klubach, wprowadza sie zapis: w przypadku zmiany klubu (nazwy drużyny) w trakcie sezonu zawodnik nie jest brany pod uwagę w klasyfikacji drużynowej a wcześniej zdobyte punkty przez takiego zawodnika (przed zmianą barw) zostają anulowane.

5.2. Zapis pkt 5.1 nie dotyczy sytuacji, w której cały klub modyfikuje (zmienia) swoją nazwę z powodów np. pozyskania sponsora, oraz Bieg Rzeźnika gdzie zespoły przyjmują inne nazwy.

6. Czas trwania: zawody Ligi Górskiej 2010 odbywać się będą od 01.04.2010 do 02.10.2009, tj. do dnia rozegrania "III Alpin Sport Tatrzańskiego Biegu Pod Górę", który jest jednocześnie finałowym biegiem Ligi.  Zakończenie Ligi i dekoracja zwycięzców odbędzie się bezpośrednio po w/w zawodach.

7. Aktualizacje:  naszą klasyfikację będziemy aktualizować na bieżąco po każdych zawodach.

8. Nagrody i trofea:  trofea sportowe dla trzech najlepszych w każdej kategorii.  Nagrody rzeczowe uzależnione od pozyskania sponsorów.

9. Pierwsza trójka najwyżej sklasyfikowanych  zawodników i zawodniczek Ligi Biegów Górskich, AD 2010, którzy wystartują  i ukończą Bieg Finałowy będzie zwolniona z opłaty startowej w tym biegu. (zostanie im  zwrócona).

10. Interpretacja Regulaminu w sprawach spornych należy do Portalu BiegiGórskie.PL. Sprawy sporne będzie rozstrzygała komisja regulaminowa powołana przez Portal BiegiGórskie.PL.

11. Regulamin może ulec zmianie do czasu rozegrania pierwszych zawodów w sezonie oraz w wyjątkowych przypadkach w terminie późniejszym.

* Biegiem górskim jest bieg którego suma przewyższeń stanowi nie mniej niż 5% w stosunku do długości dystansu

Dyrektor Ligi Górskiej 2010

Dominik Ząbczyński

http://www.biegigorskie.pl/

 


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl