Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Kronika TOPR-u
05-07-10

Lato w pełni. W Tatrach coraz więcej turystów. Dobra pogoda sprzyja wycieczkom, toteż turystów spotkać można na wszystkich szlakach. Tradycyjne najbardziej popularne to wycieczki do Morskiego Oka, Dol. Chochołowskiej, na Halę Gąsienicową i na Kondratową. Na brak klientów nie może też narzekać kolejka na Kasprowy. By nią wyjechać trzeba swoje odstać w kolejce  do kolejki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To, że w górach pojawiło się sporo turystów odczuli ratownicy, którzy w minionym tygodniu wzywani byli do sporej liczby na szczęście niegroźnych wypadków. I tak:

 

W poniedziałek 26.06. tuż przed 21-szą powiadomiono TOPR, że w rejonie Przysłopu Miętusiego złamała rękę 33-letnia turystka z Raszyna. Ranną po udzieleniu I pomocy przetransportowano do szpitala.

 

We wtorek 29.06. o godz. 12.05. wezwano ratowników na szlak pomiędzy Myślenickimi Turnaimi a Kasprowym, gdzie kontuzji nogi doznał 58-letni turysta z Koszalina. W tamten rejon wyjechała ekipa ratowników. Udzielono turyście I pomocy. Po zaopatrzeniu turystę w drodze powrotnej z Przysłopu Miętusiego do szpitala przewiózł śmigłowiec.

W czasie trwania akcji nad Myślenickimi Turnaimi do TOPR dotarła informacja, że na szlaku pomiędzy Rusinową Polaną a Gęsią Szyją kontuzji nogi doznała 47-letnia turystka z Radomia. Ranną w noszach francuskich zniesiono na Rusinową Polanę i dalej samochodem przewieziono do szpitala.

O godz. 13.22. wezwano ratowników na Przysłop Miętusi, gdzie zasłabła 70-cio letnia turystka skarżąca się na dolegliwości sercowe. Turystkę śmigłowcem przetransportowano do szpitala.

O godz. 14,25 ratownicy z Grupy Beskidzkiej GOPR poprosili o przylot TOPR-owskiego śmigłowca na Skrzyczne, gdzie wypadkowi uległ paralotniarz, który doznał urazu kręgosłupa. Rannego przewieziono do szpitala w Bielsku.

 

W dniu 30.06. doszło do wypadku w rejonie Dziurawej Przeł. Dwoje turystów z Katowic spadło z nietrudnej grani w kierunku Dol. Jamnickiej. Turystka złamała nogę a turysta doznał otarć i potłuczeń. Rannych śmigłowcem przetransportowano do szpitala.

 

 W dniu 2.07. z Dol Kościeliskiej do szpitala przewieziono turystkę z Sochaczewa, która podczas zejścia z Jaskini Mroźnej upadła doznając kontuzji nogi.

Po godz. 15-tej ze szlaku z Przeł. między Kopami a Dol. Jaworzynki przetransportowano do szpitala 54-letnią turystkę ze Zgorzelca, która doznała kontuzji nogi.

 

W dniu 3.07. na drodze poniżej Hucisk w Dol. Chochołowskiej doszło do wypadku rowerowego, w którym kontuzji głowy, utraty przytomności, otarć i potłuczeń doznała 43-letnia turystka z Grójca. ranną śmigłowcem przetransportowano do szpitala.

W godzinach wieczornych z Murowańca do szpitala przewieziono 26-letnią turystkę z Czechowic-Dziedzic, która doznała kontuzji kolana.

 

W niedzielę 4.07. z Wiktorówek do szpitala przewieziono 49-letniego turystę skarżącego się na silne dolegliwości sercowe.

 

W Tatrach póki co ładna letnia pogoda. Na nadchodzący tydzień synoptycy przewidują dość ładną pogodę ale możliwe są burze. Przed wyruszeniem w góry radzimy zapoznać się z dokładną prognozą pogody, by na burzowy okres, nie planować wyjść w wyższe partie Tatr.

 

Źródło: www.topr.pl


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl