Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Koszulka Odlo CeramiCool Seamless - test
20-09-17

BIEGI GÓRSKIE. Koszulka Odlo CeramiCool Seamless to techniczna koszulka szwajcarskiej firmy wykonana z materiału CeramiCool. Co kryje się pod nazwą tego materiału sprawdziliśmy podczas wielu treningów biegowych w upalne dni. Chociaż nie jesteśmy laboratorium testowym i nie jesteśmy w stanie określić czy faktycznie aż o 1 stopień Celsjusza czy może o 0,7 stopnia materiał ten obniża temperaturę skóry, ale z pewnością stwierdzamy, że odczucie spadku temperatury jest wyraźne. Laboratoryjnie zostało to potwierdzone przez szwajcarski instytut technologiczny EMPA. A skoro już Szwajcarzy ze swoją słynna precyzją potwierdzają, iż faktycznie technologia zastosowana w materiale CeramiCool działa, nie ma co się spierać. 

 

Test koszulki Odlo CeramiCool

 
Podczas treningu ciało wytwarza nadmiar ciepła i aby je schłodzić, pocimy się. Pot odparowując schładza nam ciało. Technologia CeramiCool usprawnia proces aktywnego schładzania ciała, mikrocząsteczki ceramiczne będące zintegrowaną częścią włókien materiału CeramiCool doskonale przewodzą ciepło, oddając je z dala od ciała. Podczas wzrostu temperatury ciała nagrzewają się by jak najszybciej rozproszyć ciepło. Brzmi to bardzo naukowo ale najważniejsze jest, że działa.
 
Mechanizm działania koszulki Odlo CeramiCool
 
Koszulka wygląda rewelacyjnie, jest świetnie skrojona i dopasowana. Materiał jest niezwykle przyjemny w dotyku oraz wytrzymały lecz może ulec zmechaceniu kiedy biegamy z założoną na niej kamizelką/plecakiem biegowym. Jest to proces "naturalny", nie ma bowiem materiału, który by nie uległ zmechaceniu kiedy twardszy materiał plecaka ociera tysiące razy o koszulkę przy każdym naszym kroku. Nie ma koszulek niezniszczalnych i takich, na których nie powstaną ślady zużycia kiedy   w plecaku biegowym mamy na piersiach łącznie 1 litr picia. 
 
Koszulka CeramiCool Seamless sprawdzi się również doskonale podczas wycieczek górskich czy jazdy na rowerze. Polecam!
 
Autor: Marcin Karaś
Planeta Gór

Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl