Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Karkonosze-co warto zobaczyć?
13-06-11

skała Słonecznik - Mittagstein

 

 

 

 

 

TREKKING. Karkonosze są atrakcyjne tak naprawdę przez cały rok. Niezależnie od pory roku każda osoba może znaleźć tutaj coś specjalnego dla siebie. Nie tylko sama Śnieżka jest atrakcyjna ze względu na to, że jest najwyższą górą w całych Sudetach. W tych prastarych górach można znaleźć stawy z krystalicznie czystą wodą, liczne strumienie, na których występują mniejsze i większe kaskady.
 

Karkonosze to także kraina skałek. Są ich tutaj tysiące. Można je spotkać praktycznie na każdym szlaku. Fantazyjne kształty uformowane przez lata erozji powodują, że doszukać się w ich wyglądzie można ludzkich cech, a nawet dostrzec samego Ducha Gór - Karkonosza. Poszukiwaczom przygód i odkrywcom polecamy szlaki, które obfitują w licznie występujące minerały i kamienie szlachetne. Chociaż w niewielkich ilościach występuje tutaj także złoto.Dla ludzi, który oczekują ekstremalnych doznań także coś się znajdzie. Warto odwiedzić liczne kotły polodowcowe, które stanowią wspaniałą atrakcję naturalnie uformowaną przez przyrodę. Wysokie ściany skalne przypominają trochę góry wysokie. Chociaż są to tereny zagrożone lawinami to zimą, przy dobrych warunkach można uprawiać tam wspinaczkę. Miłośnicy podziemnych atrakcji mogą odszukać zapomniane sztolnie w Budnikach lub Sowiej Dolinie - tam, gdzie kiedyś wydobywano kamienie szlachetne, minerały i poszukiwano różnorodnych rud.


Ciekawe jest rozpoczynanie wyjścia w góry z samego rana. Karkonosze na pewno nam to wtedy wynagrodzą albo wspaniałym wschodem słońca, albo bliskim spotkaniem oko w oko z jeleniem, lub muflonem wysoko w górach. Podczas wyjścia powyżej górnej granicy lasu należy pamiętać o posiadaniu niezbędnego ekwipunku. Nawet latem mogą zdarzyć się tutaj gwałtowne zmiany pogody z padającym gradem lub śniegiem. Jest takie powiedzenie, że nie ma złej pogody jest tylko niewłaściwy ubiór. Pamiętajmy o tym. Przy dobrym przygotowaniu sprzętowym nasza przygoda z Karkonoszami przyniesie nie tylko same dobre wrażenia, lecz także będzie bezpieczna.


Karkonosze to góry zaskakujące swą zmiennością, odmiennością od innych podobnych w Europie a także szalenie zróżnicowane pod względem przyrodniczym. Dlatego na szlak warto zabrać aparat fotograficzny, który pozwoli nam uwiecznić wspaniałe i niesamowicie ulotne chwile w naturze.

 

Źródło: http://karkonoszewlustrze.blogspot.com/

Autor: Maciej Wojtas


Komentarze
  • Paulina Anna WojciechowskaDodał Paulina Anna Wojciechowska 2344 Dni temu
    0 punktów    
    W Karkonoszach jeszcze mnie nie było, ale myślę, że czas się za to zabrać, może na przykład długi sierpniowy?
Copyright by planetagor.pl