Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
IV Ranking schronisk górskich
17-07-15

Roztoka najlepszym schroniskiem w Polsce!

 

Schronisko Roztoka w Tatrach zwycięzcą czwartej edycji Rankingu schronisk górskich „n.p.m.”! Najgorsza okazała się Orlica w Zieleńcu. W sierpniowym magazynie „n.p.m.” (w sprzedaży od poniedziałku 20 lipca) pełna lista 66 bacówek i schronisk PTTK z klasyfikacją od najlepszego do najgorszego.

 

 

 

 

Schronisko w Roztoce

 

Ranking schronisk „n.p.m.” powstaje w cyklu dwuletnim. Nie jest to jednak żadna „klikanka”, jakich wiele można znaleźć w internecie. To dokładnie przygotowywane zestawienie, które opracowujemy w oparciu o dwukrotne odwiedziny ankieterów w każdym obiekcie. Dziennikarze i współpracownicy „n.p.m.” podczas wizyty incognito traktowani są jak zwyczajni turyści, dzięki czemu mogą dokładnie i rzetelnie ocenić każde schronisko.

Co decyduje o ocenie? Tak w jak latach poprzednich na ocenę złożyły się cztery główne kryteria: wyżywienie (jakość, wybór, cena), warunki noclegowe (czystość i standard pokoi, cena) i sanitarne (czystość i jakość sanitariatów oraz łazienek, a także ich liczba) oraz atmosfera (nastawienie obsługi do klienta, gotowość do niesienia pomocy, komunikacja telefoniczna i mailowa). Dzięki naszemu rankingowi każdy czytelnik może dokładnie zobaczyć, gdzie turysta traktowany jest jak intruz, gdzie może się natknąć na grzyb pod prysznicem, a gdzie ma problemy z wejściem do środka. Z drugiej strony z naszego rankingu jasno wynika, gdzie gospodarze dbają o obiekt, a goście to niemal domownicy.

W IV Rankingu schronisk górskich „n.p.m.” zwyciężyło tatrzańskie Schronisko w Dolinie Roztoki, gdzie np. bufet programowo jest czynny od godz. 6 do 22! Drugie miejsce zajęła Andrzejówka w Górach Kamiennych koło Wałbrzycha. To jedyny obiekt, który we wszystkich edycjach rankingu znajdował się w pierwszej piątce. Trzecie miejsce tym razem dla Markowych Szczawin pod Babią Górą. Ten obiekt konsekwentnie, co dwa lata, poprawia swoją lokatę. Natomiast na czwarte miejsce awansowało Schronisko na Jaworzynie Krynickiej, które odnotowało skok w górę aż o 50 pozycji! W tym przypadku wystarczyła zmiana gospodarzy. „Złotą piątkę” zamyka niepozorna Bacówka na Rycerzowej w Beskidzie Żywieckim.

Najgorzej ocenione zostało schronisko Orlica w Zieleńcu. Powód? Podczas dwóch wizyt ankieter nie mógł dostać się do środka, bo schronisko było zamknięte na cztery spusty. Nie ma nic gorszego niż zamknięte drzwi w obiekcie, który powinien być dostępny dla turystów przez całą dobę. Pełen zestaw 66 obiektów w najnowszym numerze „n.p.m.”. Sprawdźcie, których miejsc unikać, a do których warto zawitać w trakcie wakacyjnych wojaży.

Pełna tabela z punktacją, a także dodatkowe klasyfikacje z podziałem na kategorie oceny oraz pasma górskie tylko w sierpniowym magazynie „n.p.m.”. W sprzedaży już od 20 lipca!

 

źródło: materiały prasowe


Komentarze
  • Dawid TheDeepDodał Dawid TheDeep 913 Dni temu
    0 punktów    
    Roztoce się to po prostu NALEŻY! Przeżyłem tam jedno z najromantyczniejszych chwil w moim życiu ;) (pozdrowienia dla żoneczki). Mi do pełni szczęścia brakuje jedynie z prawdziwego zdarzenia połączenia z niebieskim szlakiem słowackim do Polany Białej Wody (MOSTEK). Choć z drugiej strony niezła to frajda brodzić po conajmniej kolana w zimnej wodzie Białki by przedostać się ze Słowacji na pyszną szarlotkę ;)
  • Paulina Anna WojciechowskaDodał Paulina Anna Wojciechowska 910 Dni temu
    1 punkt    
    Moim zdaniem sam ranking za dużo miejsca poświęca sprawom mniej istotnym, związanym z komfortem (jak ktoś go szuka to niech idzie do pensjonatu...), a za mało kwestiom zasadniczym - łatwość dostania spontanicznego noclegu, wrzątek całodobowo, przyzwoite ceny jedzenia i noclegu, atmosfera dla turystów a nie wczasowiczów, przestrzeganie ciszy nocnej etc. Kiedy jestem w schronisku nie muszę mieć pościeli, telewizora, ciepłej wody całą dobę czy wypasionego jedzenia ...
Copyright by planetagor.pl