Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Artykuły
IV Ekomaratona Del Chianti -Włochy
26-10-10

maraton

17 października br. ponad 1800 zawodników z Anglii, USA, Szwajcarii, Niemczech, Francji, Holandii, Finlandii, Danii i Polski stanęło na starcie tegorocznego Ekomaratona del Chianti Castelnuovo Berardenga Siena Włochy. Zawodnicy mieli do pokonania 42 km w przepięknej scenerii Toscani. Na starcie tegorocznej imprezy trialowej rozgrywanej w błocie i deszczu na najdłuższym dystansie wystartowało 2 Polaków Jacek Łabudzki z Sandomierza i Edward Dudek z Bacy Radziechowy.

karta

Maraton ukończyło 511 biegaczy. Tegoroczna impreza pomimo bardzo trudnych warunków, zgromadziła na starcie rekordową ilość biegaczy na wszystkich dystansach. 18 kilometrowy dystans pokonało 666 zawodników wśród nich jedyna Polka Miśka Przyłuska ze Szczecina. W nordic walking coraz popularniejszej konkurencji, marszu z kijami na 10 km wystartowało 700 zawodników. Cała trasa biegła po drogach polnych, wąwozach, czasami alejami cyprysowymi, czy pomiędzy gajami oliwnymi i winnicami. Organizatorzy wystawiając profil trasy, ostrzegali o panujących warunkach na trasie. Lepiące się błoto, którego waga na bucie dochodziła do 1,5 kg i urozmaicona trasa góra- dół, często przebiegała przez potoki i wąwozy. Na trasie dużo wolontariuszy i kibiców. Wspaniałe widoki i cudowna atmosfera na trasie. Było ciężko, czasami nawet bardzo, jednak jak wszyscy na mecie stwierdzili, to bez wątpienia najtrudniejszy bieg w Tascani, ale piękne widoki i bezpośredni kontakt z ziemią i zagospodarowaniem terenu wynagrodziła zawodnikom wszystkie trudy. Tegoroczna opłata startowa w części została przekazana na „Pomoc Głodującym Dzieciom Afryki", a przyznane nietypowe medale dla maratończyków wykonane z surowców wtórnych (mleko i skóry z kóz) od mieszkańców Sahary. Maraton ten został stworzony, aby połączyć pasję do rywalizacji sportowej z  możliwościami rozwojowymi jakie daje terytorium Toscani. W rywalizacji  bardzo dobrze zaprezentowali się nasi maratończycy - obaj zajęli 2 miejsca w swoich kategoriach wiekowych: M-50- Jacek Łabudzki i M-55 -Edward Dudek. Edward Dudek na maratonie we Włoszech zaprosił kilku biegaczy na III Maraton Beskidy, który odbędzie się 7 listopada 2010 r. Więcej o maratonie na www.maratonbeskidy.pl