Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
III Tatrzański Bieg Pod Górę
15-10-10

III Tatrzański Bieg

 

 

 

 

181 osób stanęło w sobotę 2 października br. na starcie III Tatrzańskiego Biegu Pod Górę w Zakopanem. Polartec® był jednym z dwóch głównych sponsorów tej imprezy.

 


W sobotnie przedpołudnie na starcie, zlokalizowanym w okolicach Ronda Kuźnickiego, stanęła cała polska czołówka biegaczy długodystansowych, m.in. Andrzej Bargiel który niedawno wygrał bieg na najwyższy szczyt Kaukazu - Elbrus. Wśród zawodników byli również ratownicy górscy oraz goście z Czech i Słowacji.

 

 

trasa

trasa biegu

 

 

zawodnicy tuz przed metą

zawodnicy tuż przed metą

 

 

 

Trasa jaką biegacze mieli do pokonania jest jedną z najtrudniejszych - liczy 8,5 kilometra i prowadzi
z Ronda Jana Pawła II Aleją Przewodników Tatrzańskich, dalej zielonym szlakiem przez Myślenickie Turnie aż na szczyt Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.). Suma przewyższeń na trasie to +1072 m. W tym roku zawodnicy mięli również utrudnione zadanie - powyżej granicy lasu trasa była zaśnieżona i oblodzona. Jednak niezmordowanym biegaczom nie przeszkodziło to w dotarciu na metę na szczyt Kasprowego Wierchu gdzie atmosfera była gorąca.

 

najszybsi na mecie

naszybsze panie i najszybsi panowie

 

Aby wejść na Kasprowy, przeciętnie potrzeba około trzech godzin, ale są tacy, którzy na szczyt wbiegają
w niespełna godzinę. Zwycięzca III Tatrzańskiego Biegu Pod Górę - 19-latek Maciej Bierczak (Montrail CW-X Team) - pokonał dystans w czasie 00:51:11,4. Ustanowił tym samym nowy rekord, poprzedni z 2008 roku należał do Daniela Wosika (53,32). Wśród kobiet zwyciężyła Anna Celińska (Byledobiec Anin) z czasem 01:01:04,1, i także poprawiła o ponad jedną minutę rekord trasy należący do tej pory do Martiny Merkovej wynoszący 1:02,09.

 

Dla zawodników biorących udział III Tatrzańskim Biegu Pod Górę, była przygotowana specjalna koszulka wykonana z dzianiny Polartec® Power Dry®. Dzianina ta została stworzona aby utrzymywać wilgoć z dala od skóry. Umożliwia to jej „komorowa konstrukcja", w której zastosowano dwa rodzaje przędz po obu stronach materiału. Wewnętrzna warstwa ma za zadanie odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry,
a zewnętrzna szybko ją odparować z powierzchni dzianiny.

 

Więcej informacji: www.polartec.com. Pełna lista zwycięzców znajduje się na: www.biegnakasprowy.pl

 


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl