Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Hoka One One zapowiada nowe wersje flagowych butów biegowych
24-03-17

Hoka One One, producent notujący największe wzrosty sprzedaży w segmencie obuwia biegowego, zapowiedział nową kolekcję na sezon jesień/ zima 2017. Obejmie one modele w ramach 3 głównych kolekcji: ROAD, TRAIL oraz OUTDOOR, podzielonych na mniejsze kategorie jak Neutral, ATR czy Speed. W każdej z kolekcji część kluczowych modeli zostanie odświeżona o zmiany w konstrukcji i nowe, dynamiczne kolory.

 

Hoka One One

 

Twórcy butów ze słynną już, przerośniętą podeszwą zapowiedzieli, iż w przygotowaniu jesienno - zimowej kolekcji na 2017 rok, nacisk położony zostanie na lepsze dopasowanie buta do stopy, zmodernizowanie cholewki oraz ogólną, zwiększoną trwałość produktów.

 

Które konkretnie modele dotknęły zmiany?

 
Koka One One Clifton 4

Unowocześniony został najlepiej sprzedający się w skali globalnej miejski model Clifton, który w
odświeżonej wersji pojawi się po już raz trzeci. Pod oficjalną nazwą pojawi się on zatem jako Clifton 4. Producent wysoko zawiesił poprzeczkę przy okazji jego poprzednich wersji, co potwierdzają liczne wyróżnienia, które but otrzymał w prestiżowych, branżowych rankingach. Z drugiej strony niejako przyczynił się do wzrostu wymagań fanów modelu, jak również musiał zareagować na wzrost poziomu konkurencji. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, wraz z premierą kolejnego sezonu Hoka wprowadzi na rynek but jeszcze lżejszy, bardziej sprężysty i charakteryzujący się podwyższoną stabilnością oraz wysokim komfortem noszenia. Ulepszony Clifton 4 w wyrafinowany sposób połączy w sobie szybkość, lekkość oraz osławiony komfort znany z poprzednich wersji buta. Unowocześniona piankowa podeszwa zapewni biegaczom odpowiednią amortyzację, a specjalnie zaprojektowana i poszerzona przednia część but ma być gwarancją wyjątkowo komfortowego użytkowania. Ponadto biegacze powinni docenić poprawione dopasowanie oraz oddychającą siatkę znajdującą się w jego górnej części. W kolekcji na przyszłą jesień Clifton 4 pojawi się łącznie w 9 nowych, ciekawie dobranych wersjach kolorystycznych - 4 męskich i 5 damskich.

 

Hoka One One Speedgoat 2

Zmiany dotknęły też inne wiodące modele, m.in. flagowy but do biegania górskiego Speedgoat - od sezonu FW17 figurujący jako Speedgoat 2. Nowa wersja została rozwinięta przy współpracy z Karlem Meltzerem - wybitnym amerykańskim ultramaratończykiem i jedną z flagowych twarzy Hoki One One, od współpracy z którym zaczął się boom na jej buty. Pierwotną wersję Speedgoat’a opracowano z myślą o pokonywaniu barier napotykanych na długich i trudnych szlakach. Nie tracąc tych właściwości, wraz z przyszłą wersją, nacisk położony został na ich trwałość oraz komfort użytkowania. Wśród ulepszeń wprowadzonych w nowej serii wymienić można przede wszystkim zwiększenie przestrzeni w przedniej części buta oraz szerszą podeszwę stanowiącą bardziej stabilną podstawę dla stopy. Na uwagę zasługuje też głębszy, bardziej agresywny bieżnik, który gwarantuje lepszą trakcję oraz przyczepność na wszelkich rodzajach szlaków. Warto dodać, iż Speedgoat 2 pojawi się w 5 nowych kolorach - 3 męskich i 2 damskich.

 
Hoka One One Stinson ATR 4

Podobnie jak Clifton, już po raz trzeci odświeżony został Stinson. Teoretycznie przeznaczony do
biegania po zróżnicowanych, nierównych powierzchniach, w praktyce, dzięki swojej uniwersalności, poradzi sobie również na nawierzchniach asfaltowych. Od przyszłej jesieni będzie on figurował jako Stinson ATR 4. Model stanowił doskonałe rozwiązanie dla miłośników długich i ciężkich biegów, w tym górskich ultramaratonów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wygodniejsza i lepiej dostosowana przednia część buta oraz szeroka i stabilna podeszwa, pomagająca pokonywać długie dystanse. Model doskonale sprawdzi się w każdym terenie, a czteromilimetrowy bieżnik zapewni odpowiednią trakcję niezależnie od warunków. Jeśli chodzi o kolory, dostępne będą po 2 nowe kolory dla pań i panów.

 

Naturalnie, oprócz wymienionych powyżej flagowych modeli zmiany dotkną również modele mniej dotąd w Polsce popularne. Pomijając kwestię produktów odświeżonych - częściowo już w kontekście sezonu wiosna/ lato’ 2017 - jesienią przyszłego roku pojawią się też zupełnie nowe pozycje, m.in. stricte wyścigowy but Hupana. Czas i preferencje zarządzających sklepami biegowymi pokażą, które z nich pojawią się w Polsce po wakacjach. Póki co pozostaje czekać na ocieplanie i zaczynający się wraz z nim sezon wiosna/ lato’ 2017, gdzie również Hoka One One powinna namieszać.

 

--

O producencie

HOKA ONE ONE jest producentem specjalistycznych butów biegowych, popularnych zwłaszcza w kręgu biegaczy długodystansowych. Swoją popularność zawdzięczają nietypowej budowie, związanej z zastosowaniem niezwykle grubej i wysokiej podeszwy, co przekłada się na maksymalny stopień ich amortyzacji. Brand powstał we Francji w 2009 roku i szybko zdobył uznanie wśród specjalistów i biegaczy - amatorów. Spowodowało to jego przejęcie przez amerykański koncern Deckers Outdoor Corporation, właściciela m.in. Tevy. Obecnie marka, wchodząc m.in. na polski rynek, otwiera kolejny rozdział swojej zagranicznej ekspansji.

Więcej informacji na http://www.hokaoneone.eu

 

O dystrybutorze

RAVEN jest powstałą w Krakowie firmą handlową działającą w branży turystyczno - sportowej. Oferuje specjalistyczną odzież, obuwie oraz sprzęt turystyczny, przeznaczone zarówno dla amatorów rekreacji na świeżym powietrzu, pasjonatów outdoorowych aktywności, jak i dla fanów sportów ekstremalnych. Jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem uznanych zachodnich marek, takich jak Marmot, AKU, Teva, Hoka One One czy Smartwool. Ponadto od 2009 roku RAVEN rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno - kempingowy, sprzedawany do ponad 150 sklepów na terenie Polski.

Więcej informacji na http://www.ravenco.eu

 

 


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl