Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Góry zmniejszą się o 4 metry?
24-07-12

TREKKING. Jak informują Nowiny Andrychowskie szykuje się mała rewolucja w kartografii rejonu Beskidu Małego. Znane wydawnictwo kartograficzne, które od wielu lat specjalizuje się w opracowywaniu map prowadzi właśnie konsultacje z użytkownikami jednego z forów górskich. Redaktorzy wydawnictwa pytają m.in. o wszelkie nowiny ze szlaku.

 

Leskowiec

Wiata na Leskowcu.

fot. Wikipedia.

- Właśnie lada moment będziemy wznawiać mapę Beskid Mały. W nawiązaniu do wcześniejszych rozmów i zasad współpracy chciałem prosić o informacje o jakichś nowościach "Z terenu". Może jakieś modyfikacje szlaków, nowe obiekty, atrakcje, nowe drogi? Może wypatrzyliście jakieś błędy na mapie?- pyta forumowiczów przedstawiciel wydawnictwa.

Faktem, na który zwróciły uwagę Nowiny był postulat turystów górskich dotyczący zmiany obliczania wysokości wniesień w pasmie gór Beskidu Małego. Do tej pory wysokości np. Pańskiej Góry, Leskowca czy np. Gancarza mierzone były od poziomu Morza Czarnego.Ma to się zmienić tak by obliczano te wartości od poziomu Bałtyku. Jeśli wydawnictwo zdecydowałoby się na ten ruch wszystkie wysokości szczytów musiałyby się zmniejszyć o 4 metry.

Nie zmieni się za to metraż Jawornicy (830) - ta wysokość była podawana poprawnie- dodają w Nowinach Andrychowskich.

Źródło: wadowice24.pl

Komentarze
Copyright by planetagor.pl