Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Funkcjonalność i zalety wełnianej odzieży termoaktywnej BRUBECK
14-10-16

Brubeck1

Po odzież termoaktywną sięgamy zwykle z określonego powodu – planujemy podróż, zabieramy się za wytężony trening lub chcemy poczuć się komfortowo i pewnie podczas codziennej aktywności w pracy i w domu. Najczęściej jest to przeznaczenie ściśle specjalistyczne. Jednak bez względu na to czy uprawiamy trekking, wspinaczkę wysokogórską, jeździmy na nartach czy na desce snowboardowej, albo biegamy – w każdej sytuacji liczy się dla nas przede wszystkim funkcjonalność odzieży, w którą się zaopatrujemy.

 

Odzież termoaktywna BRUBECK swoje wyjątkowe walory zawdzięcza rozwiązaniom konstrukcyjnym, właściwościom przędz stworzonych z mikrowłókien funkcyjnych oraz jakości naturalnego surowca, który w przypadku produktów wełnianych ma ogromne znaczenie. Wszystkie te elementy w bezpośredni sposób przekładają się na funkcjonalność w użytkowaniu, a co za tym idzie, również wyraźnie odczuwalny komfort termiczny oraz uczucie swobody i wygody w każdych warunkach.

 

Wool-Brubeck

 

Najistotniejszą cechą produktów BRUBECK jest dwuwarstwowa budowa dzianiny - mikrowłókna poliamidowe w warstwie wewnętrznej skutecznie transportują wilgoć do zewnętrznej warstwy wełnianej, która chłonie ją i pomaga w odparowaniu jej nadmiaru. Dzięki temu nawet przy maksymalnym wysiłku lub w bardzo trudnych warunkach klimatycznych nie musimy obawiać się o zachwianie naturalnej równowagi termoregulacji organizmu. W warstwie zewnętrznej każdego produktu z kolekcji WOOL zastosowano miękką, bardzo cienką i delikatną 100% wełnę z owiec merynosów (włókna o grubości 16,5 mikrona). Jej naturalne właściwości sprawiają, że w skuteczny sposób gromadzi powietrze oraz wilgoć, co skutkuje świetną termoizolacją. Wełniana bielizna termoaktywna daje efekt ogrzania w chłodne dni, natomiast w warunkach, w których nasz organizm reaguje naturalnym procesem ochładzania – potliwością, pomaga przyspieszyć ten proces, jednocześnie sprawiając, że nie staje się on dla nas niekomfortowy.

 

Brubeck-extreme-merino

 

Komfort termiczny to przy znaczącym wysiłku lub w surowych, górskich warunkach klimatycznych, które często są po prostu nieprzewidywalne, bardzo istotna sprawa, która ma znaczenie o wiele dalej idące, niż czerpanie przyjemności z aktywnie spędzanego czasu. Wełniana bielizna pomaga zachować prawidłowy mikroklimat między skórą a odzieżą dzięki rozbudowanej strukturze wewnętrznych kanalików we włóknach wełny, skutecznie transportującej wilgoć. Chroni przed przepoceniem, dzięki czemu nie musimy martwić się o wychłodzenie organizmu nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Wełna merino potrafi wchłonąć aż 35% wilgoci w stosunku do własnej masy bez pozostawiania nieprzyjemnego uczucia wilgoci.

 

Dodatkową zaletą odzieży z wełny merynosów jest ochrona skóry przed promieniami UV, co z kolei wydatnie ogranicza możliwość przegrzania się organizmu i może przyczynić się do podniesienia komfortu użytkowania w warunkach otwartej, niczym nie osłoniętej przestrzeni np. podczas trekkingowych pieszych wędrówek.

 

Brubeck-Vomfort-Wool

 

Specyfika struktury dzianiny w produktach BRUBECK, zwłaszcza jej warstwowość, sprawia że bielizna jest bardzo przewiewna i „oddycha”, harmonizuje z naturalnym zachowaniem się organizmu w zależności od warunków zewnętrznych oraz stopnia wysiłku naszej aktywności, przyczynia się do efektywnej wentylacji. Włókna wełny z owiec merynosów mają również tą naturalną właściwość, że dzięki samooczyszczającym się łuskom znajdującym się na powierzchni włókien, wypierają nieprzyjemny zapach powstający w wyniku osadzania się potu, a jednocześnie utrzymują środowisko wrogie bakteriom.

 

Ważną cechą odzieży, która ma służyć nam przez dłuższy okres jest jej odporność na zużycie. Połączenie najwyższej jakości naturalnych włókien wełnianych ze stworzonymi przez dział technologiczny BRUBECK funkcyjnymi włóknami poliamidowymi nadaje produktom niespotykanej elastyczności i sprężystości, dzięki której bielizna nie gniecie się, nie wypycha, zachowuje swoje pierwotne właściwości i wydłuża okres żywotności odzieży.

 

Termoaktywna bielizna jest uniwersalnym wyborem, który sprawdzi się podczas rozmaitych aktywności i w zróżnicowanych warunkach, ochroni nasze ciało przed negatywnym oddziaływaniem pogody, ułatwi i uprzyjemni wiele - nie tylko górskich - wypraw.

 

Źródło: materiały prasowe.


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl