Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Fenomen wełny merino na przykładzie bielizny Smartwoola
03-01-17

Wełna merino od lat cieszy się niesłabnąca popularnością wśród miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Nazwę i pochodzenie zawdzięcza ona specjalnej odmianie nowozelandzkich owiec z rasy merynosów, cenionych właśnie ze względu na ich naturalne runo. Po produkty powstałe na jego bazie sięgają zarówno wspinacze, alpiniści, podróżnicy, jak również amatorzy lubiący rodzinny trekking, jazdę na rowerze czy biegi po parku. Właściwie dobrany produkt z merino zapewni Ci ochronę i komfort użytkowania w każdych warunkach pogodowych - niezależnie czy zmagasz się z mrozem w arktycznej tundrze, czy spalasz kalorie, biegając w upale. Na czym polega fenomen merino? Zobrazować można go na przykładzie Smartwoola - największego amerykańskiego producenta, specjalizującego się w produkcji skarpet i bielizny na bazie.

 

Wełna merino sprawdzi sę praktycznie wszędzie

 

Tytułem wstępu - co charakteryzuje wełnę merino?

 

  • Posiada ona wyjątkową zdolność do pochłaniania wilgoci w postaci pary wodnej i powstrzymywania jej w postaci płynnej.
  • Pomaga regulować temperaturę Twojego ciała - chłodząc je, gdy jest gorąco i ogrzewając, kiedy jest zimno.
  • Jest odporna na bakterie, które powodują nieprzyjemne zapachy.
  • Jej niewielka średnica i zastosowanie najnowszych technologii powoduje, iż tkanina merino jest niezwykle miękka i wygodna. Co ważne - nie drapie jak klasyczna wełna.
  • Jest w stanie przetrwać nawet bardzo intensywne użytkowanie.

 

Jakie zatem czynniki składają się na fenomen wełny merino na przykładzie bielizny Smartwoola?

 

  • Sprężystość:

Włókno merino w tkaninach Smartwoola w 90% składa się z keratyny - bardzo sprężystego białka, które jest odporne na środki chemiczne i bakterie, posiada właściwości niepalne oraz potrafi sprostać wyzwaniom intensywnego użytkowania.

 

  • Średnica:

Włókna merino w tkaninach Smartwoola posiadają bardzo drobną średnicę (pomiędzy 1/3, a 1/10 grubości włosa ludzkiego!). Dzięki temu tkanina jest wyjątkowo wygodna i nie drapie.

 

  • Ochrona:

Każde włókno merino posiada woskową powłokę, która zwiększa wodoodporność dzianiny, a równocześnie pozwala wilgoci na przemieszczanie się w stanie lotnym i odparowanie na zewnątrz.

 

  • Właściwości skrętne:

Dwa rodzaje komórek znajdujących się w zewnętrznych warstwach tkaniny Smartwoola są odpowiedzialne za skrętną strukturę włókien. To właśnie ta falistość powoduje naturalną rozciągliwość i elastyczność dzianiny, a równocześnie tworzy tysiące miniaturowych kieszonek z powietrzem, którym zawdzięczamy mikroklimat pomiędzy dzianiną a skórą.

 

 

Jakie konkretnie technologie stosuje Smartwool w produkcji odzieży z wełny merino?

 

Wow Technology

 

Technologia WOW™ niweluje w kluczowych miejsca, szczególnie narażonych na uszkodzenia, możliwość przetarcia skarpety. Poprzez zabezpieczenie ich dodatkową warstwą wełny merino, kilkukrotnie zwiększono żywotność i trwałość skarpety, a przy tym podniesiono komfort użytkowania.

 

Smarwtool Fit System

 

Technologia Smartwool Fit System™ zapewnia stabilność i niezsuwanie się skarpety ze stopy i kostki, poprzez bezuciskowy ściągacz. Zastosowany został on 3 kluczowych miejscach: na wysokości kostki, w śródstopiu oraz na wzmocnieniu w rejonie pięty i palców.

 

4DEGREE ELITE FIT SYSTEM


4Degree Elite Fit System™ to 4-stopniowy system dopasowania oraz odpowiedni stopień rozciągliwości ściegu w zależności od potrzeb. Dzięki niemu skarpety trzymają się na miejscu i idealnie dopasowują się do stopy. Specjalny ściągacz zastosowany został tu w 4 miejscach - idąc od góry kolejno w kostce, na podbiciu górnym, na podbiciu dolnym oraz w śródstopiu.

 

REALIAWOOL

 

Technologia Reliawool™ to opatentowana konstrukcja, która gwarantuje większą trwałość i podatność na ścieranie poprzez zastosowanie dodatkowej warstwy wełny merino.

 

NTS MICRONTS MICRO 150 g/m2 - najmniejsza gramatura wełny merino rekomendowana jako pojedyncza warstwa na ciepłą pogodę lub jako pierwsza warstwa na chłodniejsze warunki.

 

NTS LIGHTNTS LIGHT 195g/m2 - średnia gramatura wełny merino, rekomendowana jako pojedyncza warstwa w chłodniejsze dni lub jako pierwsza warstwa na zimną pogodę.

 

NTS MIDNTS MID 250g/m2 - największa gęstość wełny merino przeznaczona jako pojedyncza warstwa na zimną pogodę lub jako warstwa pierwsza na bardzo zimne dni.

 

Bielizna Smartwool

 

Wizualizacja obrazująca możliwość optymalnego zastosowania wybranej gramatury merino w zależności od wybranej aktywność.

 

Wool2

 

Reasumując, zdolność natychmiastowego odprowadzania wilgoci, świetna termika, wytrzymałość oraz elastyczność są kluczowymi czynnikami decydującymi o wciąż rosnącym popycie na odzież z wełny merino. Jeśli dodać do tego wysoki stopień ochrony przed bakteriami i nieprzyjemnym zapachem, a także łagodność w dotyku, otrzymujemy materiał, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Niezależnie od miejsca w którym się znajdziesz i aktywności, jaką planujesz wykonać, właściwie użytkowane produkty Smartwoola zapewnią Ci komfort i należytą ochronę.

 

--
O producencie
SMARTWOOL jest największym amerykańskim brandem, specjalizującym się w produkcji skarpet trekkingowych i biegowych oraz bielizny termicznej. W segmencie skarpet posiada ok. 80% udział w amerykańskich, specjalistycznych sklepach. W czerwcu 2014 roku Smartwool znalazł się na prestiżowej liście 50 najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych na świecie według organizacji Brand Strength Index. W procesie produkcji Smartwool bazuje głównie na wysokiej jakości wełnie, pochodzącej od nowozelandzkich owiec z rasy merino.

Więcej informacji na http://www.smartwool.com.

 

O dystrybutorze
RAVEN jest powstałą w Krakowie firmą handlową działającą w branży turystyczno - sportowej. Oferuje specjalistyczną odzież, obuwie oraz sprzęt turystyczny, przeznaczone zarówno dla amatorów rekreacji na świeżym powietrzu, pasjonatów outdoorowych aktywności, jak i dla fanów sportów ekstremalnych. Jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem uznanych zachodnich marek, takich jak Marmot, AKU, Teva, Smartwool czy Hoka One One.
Więcej informacji na http://www.ravenco.eu 


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl