Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
FAQ.2. Zdobywaj szczyty z Planetą Gór.
30-01-13

TrekPLANNER . W tej części naszego FAQ przybliżymy Wam temat zdobywania szczytów górskich i oznaczania tego faktu na mapie TrekPLANNER-a. Już dziś możecie razem z Planetą Gór nie tylko planować wycieczki, by wyliczać trasy, wraz z ich długością, sumą przewyższeń, oraz profilem wysokościowym. Ostatnio dodaliśmy także opcję zdobywania szczytów.

 

FAQ TrekPLANNER

 

Teraz każdy zalogowany użytkownik Planety Gór, może oznaczać szczyty górskie jako zdobyte .


Co nam to daje?


a) Możemy tworzyć mapę zdobytych szczytów.
b) Możemy łatwiej określać swoje kolejne szczyty - cele do zdobycia.
c) Możemy zdobywać Korony Górskie i kontrolować ilość zdobytych szczytów w poszczególnych koronach.
d) Możemy w TrekNOTESie analizować nasze statystyki takie jak - ilość zdobytych szczytów, ilość zdobytych szczytów koron górskich, suma wysokości zdobytych szczytów, najwyższy zdobyty szczyt, średnia wysokość zdobytych szczytów.


Jak to działa? I jak do tego się zabrać?


1. Po pierwsze trzeba zarejestrować/ zalogować się na Planetagor.pl.
2. Następnie, gdy już zdobyliśmy szczyt na naszej wycieczce w „realu" i chcemy to zaznaczyć na Planecie Gór wchodzimy na stronę Górskiej Mapy Turystycznej.
3. Kolejnym krokiem jest przybliżenie rejonu w którym byliśmy na wycieczce. Rejon przybliżamy tak bardzo, aż warstwa szczytów, uaktywni się i pozwoli nam na włączenie tej warstwy.

 

instrukcja


Po lewej warstwa Szczyty niemożliwa do włączenia, po prawej większe przybliżenie - warstwa Szczyty dostępna do włączenia.


4. Włączamy warstwę Szczytów i po pojawieniu się ikon poszczególnych szczytów górskich na mapie, wybieramy interesujący nas szczyt i klikamy w niego.

 

instrukcja


5. Po otwarciu okienka (dymku) szczytu, klikamy nazwę naszego szczytu, aby otworzyć jego stronę.
6. Na stronie szczytu oznaczamy datę zdobycia. I gotowe!

 

instrukcja


7. Na stronie TrekNOTES-u pojawi się nowy wpis dotyczący zdobycia naszego szczytu, oraz pojawią się nowe, uaktualnione statystyki dotyczące zdobytych przez nas szczytów.

 

Poniżej widać przykładowe statystyki i wpisy o zdobytych szczytach na stronie TrekNOTES-u.

 

instrukcja

 

UWAGA!!! Nie wszystkie szczyty są dodane do naszej warstwy szczytów, w przypadku, gdy dany szczyt nie istnieje na mapie TrekPLANNER-a, najpierw należy go dodać do mapy i dopiero potem oznaczyć go jako zdobyty. Dodanie do mapy nowego szczytu wykonujemy poprzez funkcje "Dodaj Miejsce do Mapy" w menu użytkownika, jak pokazano poniżej.

 

instrukcja

 

 

Każdy szczyt może być oczywiście oznaczany jako zdobyty kilka razy, ponieważ po pierwszym wejściu mogą się nad zdarzyć kolejne szczytowania. Oznaczenie takie możemy także zawsze anulować, gdy się pomylimy.

Po oznaczeniu szczytu górskiego jako zdobytego, na Górskiej Mapie Turystycznej - TrekPLANNER ikonka danego szczytu zmieni się na kolor żółty z czerwoną flagą na szczycie ikona .

 

 

instrukcja

 

Przykład szczytu oznaczonego jako zdobyty wyświetlającego sie na Górskiej Mapie Turystycznej TrekPLANNER (warstwa map Sygnatura została tu wyłączona).

 

 

Jeśli zdobywamy szczyty należące do Koron Górskich, sprawa jest prostsza, bo wystarczy wejść na stronę Koron Górskich i wybrać interesujący nas szczyt. Następnie trzeba wejść na jego stronę i oznaczyć go jako zdobyty. Nie musimy go już odszukiwać ma mapie, co zaoszczędza nam czasu.

 

Mamy nadzieję, że TrekPLANNER pomoże Wam w planowaniu tras górskich wycieczek i planowaniu oraz zdobywaniu nowych, coraz ambitniejszych górskich szczytów, a statystyki w TrekNOTESie okażą się interesujące i inspirujące do podejmowania z pasją kolejnych, nowych górskich wyzwań. 

 

Jeśli masz pomysły lub uwagi na temat TrekPLANNER-a prosimy wyślij je do nas na: redakcja@planetagor.pl. Za każdą uwagę będziemy wdzięczni!

TrekPLANNER. Przyjemność planuj z góry!
Pozdrawiamy!
Ekipa Planetagor.pl


Zobacz też:


FAQ 1. TrekPLANNER. Jak zaplanować trasę po szlakach turystycznych?

TrekPLANNER rusza w pełnej wersji.

 

TrekPLANNER

 


Komentarze
  • Bożena Z.Dodał Bożena Z. 1777 Dni temu
    0 punktów    
    Świetne!!! Jeszcze tylko czas znaleźć na "powtórkę na mapie" szczytów z realu.
  • Robert SmykaDodał Robert Smyka 1777 Dni temu
    0 punktów    
    Jak ustawic datę sprzed 2000 roku? :)
Copyright by planetagor.pl