Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Bieganie z przygodą
11-03-11

 

1


W drugiej połowie stycznia odbył się Timex Rajd Zimowy 360°, który trwał trzy dni.  Od 20 do 23 stycznia areną zmagań zawodników był Beskid Śląski. Baza zawodów znajdowała się w Koniakowie.

 


 


 

Organizatorzy już od początku grudnia robili na okrągło rekonesanse aby wytyczyć trudne i wymagające trasy. Ostatecznie uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy, długą i krótką.

 

 

Trasa długa to ok.250 km, która zawierała następujące zadania: bieg na orientację / adventure running - 26 km, rowery górskie - 156 km, narty biegowe - 60 km, łyżwy - 8 km, zadania specjalne: wychodzenie kątowe, most linowy, trawers skalny, wspinaczka i zjazd linowy.

 

 

Trasa krótka to ok. 160km zawierająca: bieg na orientację / adventure running - 22 km, rowery górskie - 108 km, narty biegowe - 30 km, zadania specjalne: podejście na przyrządach, most linowy i zjazd.

 

 

Trailer Rajdu  Timex 360

 

 

W rywalizacji na trasie długiej udział mogły wziąć tylko i wyłącznie zespoły czteroosobowe mieszane tzn. przynajmniej jeden z członków zespołu musiał być płci przeciwnej, niż reszta , natomiast w rywalizacji na trasie krótkiej zespoły musiały być dwuosobowe, płeć zawodników dowolna.

 

 

Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów wiadomo było, że odcinek na łyżwach nie odbędzie się. Odwilż nie ominęła pięknych terenów beskidzkich i odcinek ten został anulowany.

 

 

20 stycznia o godz.22.00 na trasę  długą wyruszyło dziewięć zespołów. Dzień później  o godz. 19.00 na trasę krótką dwadzieścia zespołów .

 

 

Pierwszą drużyną na linii mety startującą na trasie długiej okazała się drużyna Code34 w składzie: Maciej Dubaj, Justyna Frączek, Maciej Mierzwa oraz Łukasz Warmuz, uzyskując czas 27h20min.

 

 

Na trasie krótkiej drużyną numerem jeden był  Team 360° w składzie: Magda Łączak i Paweł Dybek, uzyskując czas 17h50min.

 

 

Pełne wyniki na stronie organizatora:

 

 


 

 

Autor:

Redaktor Działu Biegi Górskie

Lukas Wlodec Pawlowski


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl