Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Bieg o Złote Kierpce
04-08-11

 

 

j

 

 

BIEGI GÓRSKIE.Ostatni dzień lipca nie był dla kraju łaskawy, południe tonęło w deszczu, górskie szlaki zamieniały się w potoki, a temperatura spadła do jesiennych wartości. W Szczyrku było tak jak w reszcie Polski, z tą małą różnicą, że zawodnicy Biegu o Złote Kierpce nie skarżyli się na złe warunki atmosferyczne. 

 

Nie zrażeni, wraz z grupą chodzących z kijami nordic walking, stanęli na starcie pod skocznią, na której akurat rozgrywano zawody na igielicie juniorów młodszych. Gdy przed południem 13-latkowie oddawali 100-metrowe skoki, ponad 220 biegaczy, w tym cała czołówka krajowych biegaczy górskich, wystartowało na szczyt Skrzycznego (1257m npm) w siódmej edycji cyklu Salomon Trail Running.


Fatalna aura sprawiła, że warunki na 7,5 km trasie o przewyższeniu 763 m, były niezwykle trudne: kamienisto-błotnista nawierzchnia uciekała spod nóg, a powiększające się kałuże na nielicznych płaskich odcinkach zmoczyły buty wszystkich zawodników.


Ulewny deszcz, silny wiatr oraz mgła ograniczająca widoczność do 50 metrów dopełniła mało przyjemnego obrazu lata.  Mimo to wyniki czołówki były o ponad minutę lepsze od ubiegłorocznych.  Na mecie mokrych zawodników witał Grajek Góralski.

 

j

Bieg o Złote Kierpce

fot.:Monika Strojny


Wśród mężczyzn niezagrożenie zwyciężył Andrzej Długosz przed Danielem Wosikiem i Miłoszem Szcześniewskim, który na ostatnich metrach stoczył pasjonującą walkę z Pawłem Krawczykiem. Około 150 metrów przed metą ten ostatni wyprzedził zawodnika Salomon Suunto Team, jednak Miłosz zebrał się w sobie i dosłownie na ostatnich metrach odebrał trzecią lokatę Pawłowi.

 

j

Bieg o Złote Kierpce

fot.:Monika Strojny

 

 

j

Bieg o Złote Kierpce

fot.:Monika Strojny

 

 

Wśród pań walki łokieć w łokieć  w czołówce nie było, co nie znaczy, że mieliśmy mniej emocji. Na najwyższy stopień podium wróciła Izabela Zatorska, która w poprzednich startach w górskich biegach musiała uznać wyższość bielszczanki Anny Celińskiej. Tutaj Ania, która w zeszłym tygodniu zdobyła złoty medal Mistrzostw  Polski  w stylu alpejskim, była druga, a trzecia pojawiła się Dominika Wiśniewska. Pierwsze trzy panie dzieliła różnica raptem 1,5 minuty.

 

j

Bieg o Złote Kierpce

fot.: Monika Strojny

 

 

Wielka słowa uznania należą się najstarszemu zawodnikowi jakim był Roman Chomicki z Bielska Białej, liczący 87 lat !.


Zawody można uznać za specyficzne: zdaje się, że już do tradycji należy fatalna pogoda, trudna trasa oraz dobre kiełbaski i pamiątkowe, skórzane kierpce rozdawane wszystkim uczestnikom. W tym roku oprócz losowanych gadżetów od Salomona i Suunto, do wygrania był także rower górski i weekendy w górach. Jest więc szansa, że w 2012 zawodników pojawi się nawet 300.

 

Więcej informacji o cyklu, zdjęcia i zapisy na następny bieg - wrześniowy Maraton Gorce, znajdziecie na www.salomonrunning.com/pl

 

Wyniki najlepszych II Biegu o Złote Kierpce:

 

Kobiety
1. Izabela Zatorska (RMD Montrail)              43:17
2. Anna Celińska (Byledobiec Anin)              44:24
3. Dominika Wiśniewska (RMD Montrail)      44:45

 

Mężczyźni
1. Andrzej Długosz (RMD Montrail)               35:34
2. Daniel Wosik (RMD Montrail)                    37:17
3. Miłosz Szcześniewski (Salomon Suunto)    37:49

 

 

 ŻRÓDŁO : bieganie.pl

 

 


Komentarze
  • Marcin KoniorDodał Marcin Konior 2322 Dni temu
    0 punktów    
    bardzo chciałem ale niestety nie mogłem wystartować - może za rok sie uda bo impreza wygląda ciekawie - tyle że może pogoda mogłaby być ciut lepsza:)
  • Marcin WalczakDodał Marcin Walczak 2320 Dni temu
    0 punktów    
    Byłem na biegu, rewelacja!!! Jak dla mnie niesamowity wycisk i ta pogoda z zacinającym deszczem na polanie :)
Copyright by planetagor.pl