Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Bardzo udany bieg WOP-isty!
20-09-13

Ponad 80 zawodników z całej Polski wystartowało w pierwszej części Mitingu Biegowego Opawa -Radziechowy pod Honorowym Patronatem Posłanki do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik na malowniczej górskiej trasie w Opawie, której dystans wynosił 21 km i przebiegała przez Republikę Czeską.

 


 

Na starcie

 

W śród kobiet najszybciej 21 km pokonała sympatyczna i uśmiechnięta Ewa Hofman z Jeleniej Góry z czasem 1:56,02 przed Justyna Supińska z Olsztyna 2:00,28 i Malwiną Jachowicz z Wrocławia 2:01,12. Wśród mężczyzn Jerzy Uliasz z Bystrzycy Kłodzkiej, przed Tomaszem Jurczakiem MUKN Pod Stróżą Miszkowice 1:32.54 i Michał Rais z Wałbrzycha. W śród kobiet nordic walking najszybciej 21 km pokonała po pasjonującej walce z córką Bacy Marta Siemieńska z Gorzeszowa 3:13,09 przed Weronika Dudek Baca Radziechowy 3:13,12 i Iwoną Dereń z MUKN Pod Stróżą Miszkowice. Wśród mężczyzn nw. po pięknym finiszu Mirek Bierkus z Koszalina 2:42,04, Arkadiusz Stępień Legnica 2:42,05 i Janusz Sobkowski z Łodygowic 2:51,42.  To tylko suche wyniki, ale gdyby nie zaangażowanie  Głównego Sponsora Andrzeja Świerada i Dyrektora Zenka Króla oraz mojej skromnej osoby jako Komandora, oraz całej społeczności Opawy ze starostą Kamiennej Góry Ewa Kocemba i kilkoma lokalnymi sponsorami ( aż wierzyć się nie chce że taka mała społeczność potrafi tak wiele). W tym miejscu jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej imprezy. Po bardzo udanej pierwszej części Mitingu Biegowego z niecierpliwością oczekujemy na finał który odbędzie się w Radziechowach 9.11.2013 r na znanej już maratońskiej trasie z Radziechów, przez Ostre, Zimnik, Skrzyczne 1257 m n.p.m. i powrót do Radziechów z przebiegnięciem wspaniałej i widokowej Golgoty Beskidów 612 m n.p.m. i metą w Radziechowach przy Domu Ludowym. Aktualnie zgłoszonych mamy ponad 300 zawodników i co ciekawe z maratońska trasą 5 Rajdy Nordic Walking chce się zmierzyć ponad 50 zawodniczek i zawodników.

 


 

Z nagrodami góralskimi Ewa Hofman i Jerzy Uliasz

 

 A tak wyglądają tuzy tej imprezy, których na pewno zobaczymy w Radziechowach, że wymienię tylko kilku Jacek Łabudzki, Zbyszek Malinowski, Olo Borkowski i Mirek Bierkus. Warto więc wybrać się na VI Maraton Beskidy.

                                                                                                         

Baca


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl