Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Amerykańska Dominacja w Dolomitach
03-07-14

Anton Krupicka i Rory Bosio zwyciężają The North Face Lavaredo Ultra Trail

 

782 zawodników wystartowało w piątek o 23:00 z Cortiny d’Ampezzo na 119 - kilometrową trasę The North Face Lavaredo Ultra Trail, wiodącą przez jedne z najpiękniejszych zakątków Dolomitów.

Jeszcze przed startem wśród głównych kandydatek do zwycięstwa wymieniane były Rory Bosio z USA i lokalna faworytka Francesca Canepa. Obie zawodniczki biegły na czele stawki przez większą część nocy, utrzymując niezwykle szybkie tempo. O świcie Włoszka miała 7 - minutową przewagę nad skarżącą się na coraz silniejszy ból głowy Bosio.

 


 

Giovanni Marches

 

 

Pierwsze promienie słońca podziałały jednak mobilizująco na Amerykankę, która nie tylko odrobiła stratę, ale i dobiegła do mety jako pierwsza, poprawiając przy tym należący do Francesci rekord trasy o blisko półtorej godziny!

„To była jedna z najbardziej wymagających i technicznych tras na jakich kiedykolwiek się ścigałam. Ostatnie 45 kilometrów było naprawdę trudne, wręcz brutalne.” - powiedziała na mecie szczęśliwa zwyciężczyni.

 


 

Alberto Orlandi

 

 

Wśród mężczyzn prawdziwe ściganie rozpoczęło się koło 33 kilometra. Anton Krupicka, Mike Foote i Gediminias Grinius do tego momentu biegli na czele 10 - osobowej grupy najsilniejszych zawodników. Kiedy jednak opuścili punkt żywieniowy Hotel Cristallo, Krupicka wykorzystał strome podbiegi przed jeziorem Misurina do wypracowania niewielkiej przewagi. Utrzymał ją także w czasie najdłuższej wspinaczki na całej trasie wiodącej do Rifugio Auronzo.

Na stromym i trudnym technicznie zbiegu spod Forcella Lavaredo Amerykanina wyprzedził jeszcze Włoch Fulvio Delpit, ale Krupicka nie miał zamiaru odpuszczać i bez zatrzymywania się w punkcie żywieniowym pognał bezpośrednio do kolejnego, zlokalizowanego na 75 kilometrze w Ra Stua. Prowadzenie nie oddał już do samego końca wyścigu.

Kiedy właśnie na 75 kilometrze z biegu wycofał się Delpita, walkę o drugie miejsce ponownie rozpoczęli Mike Foote i Gediminias Grinius. Litwin prowadził koło 95 kilometra na przełęczy Gallina, ale 7 kilometrów dalej, na Passo Giau, pierwszy znów był Amerykanin.

Biegacze walczyli jeszcze przez 16 ostatnich kilometrów, ostatecznie jako pierwszy linię mety przekroczył jednak Foote. Po 13 godzinach ścigania miał 3 minuty przewagi nad Griniusem.

 

Relacje filmowe, zdjęciowe oraz pełne wyniki znaleźć można na stronach: www.ultratrail.it oraz www.facebook.com/LavaredoUltraTrail.

 

Kobiety:

Rory Bosio (USA) 14:29:54

Francesca Canepa (IT) 14:45:55

Katia Fori (IT) 15:57:27

Mężczyźni:

Anton Krupicka (USA) 12:42:31

Mike Foote (USA) 12:57:38

Gediminias Grinius (LT) 13:01:22

 

The North Face Lavaredo Ultra Trail 2014:

782 startujących

693 mężczyzn i 89 kobiet

76% startujących ukończyło bieg


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl