Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
Alpenverein
13-02-11

alpenverein

 

 

Jesteś osobą która aktywnie spędza czas w górach? Często wyjeżdżasz za granice w Alpy, Tatry słowackie, do Rumunii, Hiszpani, wspinasz się? To pewnie wiesz że za granicą bardzo ważne jest posiadanie ubezpieczenia ponieważ akcje ratownicze w górach nie są bezpłatne tak jak w Polsce! Alpenverein to coś co powinno Cię zainteresować!!!

 

 

Co to jest Alpenverein?

 

Alpenverein jest stowarzyszeniem zrzeszającym miłośników gór i górskiej przyrody oraz wszelkiej aktywności w ramach rekreacji i sportu. Każdy może zostać członkiem Klubu podejmując decyzję dobrowolnie. Członek Klubu korzysta z wszelkich przysługujących mu przywilejów jeśli opłaci roczną składkę członkowską. W Polsce zarejestrowanych jest obecnie około 3 tysiące osób.

 

Aby zostać członkiem Klubu należy:

* wypełnić formularz zgłoszeniowy na www.oeav-events.at/austria/Polen nie używając polskiej czcionki. Zawarte w formularzu dane (np. adres korespondencyjny) możemy w każdym momencie zmienić wysyłając e-maila z tą informacją na adres polen_austria@sektion.alpenverein.at
* wpłacić roczną składkę członkowską (w euro) w wysokości wybranej z możliwości podanych przy formularzu bezpośrednio do Wiednia (dane do przelewu na WWW), albo w Polsce w złotych - dane do przelewu podaję mailem, kontakt: alpenverein.poland@gmail.com

 

Dla nowych członków wstępujących do klubu w okresie pomiędzy 1 września a 31 grudnia każdego roku (oczywiście po opłaceniu należnej składki) rok bieżący jest gratis. Wszelkie dogodności wynikające z członkowstwa możemy mieć więc przez 16 miesięcy, ale tylko raz.


Jeśli w którymś roku chcemy zrezygnować z tego członkowstwa, to musimy o tym fakcie poinformować biuro SEKTION AUSTRIA mailem: austria@sektion.alpenverein.at najlepiej do końca października, tak aby nie została wygenerowana i wysłana nam karta na przyszły rok. Inaczej przychodzi ona do nas na początku roku i Towarzystwo OeAV oczekuje na wpłatę do końca stycznia każdego roku.

 

Co daje mi członkostwo w austriackim Alpenverein - Sekcja "Austria" w Wiedniu - Grupa Polska?

 

 

1. Ubezpieczenie członków na całym świecie (UNIQA) - ALPENVEREIN WELTWEIT SERVICE zapewnia ochronę ubezpieczeniową wszystkim członkom OeAV,więcej...


w tym:


- ubezpieczenie OC do 2,180.186, Euro

- ubezpieczenie ochrony prawnej 32.703, Euro

- konieczne leczenie 7.500, Euro

- pokrycie akcji ratowniczej do 22.000, Euro


2. Członkowie OeAV śpią taniej!, otrzymując do 50% zniżki w schroniskach austriackiego (500 schronisk), niemieckiego oraz Południowego Tyrolu (Südtirol) Alpenverein. Poza tym prawa członków respektowane są w schroniskach Szwajcarii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Słowenii i Lichtensteinu.


3. Bezpieczniej w górach - szkoły wspinaczkowe oraz poszczególne sekcje AV oferują kursy alpinistyczne na najwyższym poziomie.


4. Coś dla dzieci i rodziny - urlopy rodzinne w schroniskach górskich, obozy, spotkania międzynarodowe. Zawsze dzieje się coś w naszych ośrodkach w Ferienwiese Weissbach i Spot Obernberg.


5. Ochrona środowiska alpejskiego - Alpenverein pomaga chronić przyrodę i kulturę alpejską m.in. jest partnerem parków narodowych, planuje i chroni rezerwaty przyrody.


6. Prognoza pogody dla wspinaczy - aktualne informacje o pogodzie w Internecie oraz podawane telefonicznie przez meteorologów i przewodników górskich.


7. Z Alpenverein znajdziesz najlepszą drogę! - 67 map górskich najwyższej jakości (większość w skali 1:25.000) dla członków do 40% taniej. Sześć razy w roku członkowie otrzymują gratis gazetę z ciekawymi artykułami oraz informacjami o sportach górskich (specjalne gazetki dla dzieci).

 

mapa

 

pokrycie map Alpenverein dla Austrii

 


8. Wspinać się, wspinać się, wspinać się... na ponad 100 ściankach wspinaczkowych Alpenverein w całej Austrii. Będąc członkiem AV oraz mając wspinaczkowe zacięcie do rywalizacji masz dostęp do wszystkich międzynarodowych oraz narodowych (austriackich) zawodów.


9. Kursy, wyprawy, wypożyczalnia sprzętu, biblioteka... - Alpenverein oferuje szeroką gamę kursów (wspinaczka, narciarstwo, rowery górskie i inne), wypraw w różne rejony świata oraz umożliwia wynajem sprzętu i literatury górskiej. Wszystko po preferencyjnych cenach - tylko dla członków AV.

 

 

Ile to kosztuje?


Przez ostatnie pięć lat składki członkowskie utrzymywały się na niezmienionym poziomie. Podczas corocznego spotkania ogólnego Stowarzyszenia w Hallein, zdecydowano na ich niewielki wzrost od 2011 r.


1. Członek (członkowie) ur. w latach 1951-1985 € 61,50

2. Współmałżonkowie członków AV € 42,00

wdowy, osoby niepełnosprawne, bezrobotne,
seniorzy urodzeni w 1950 r. i starsi,
juniorzy ur. w latach 1986-1992 € 48,50

3. Dzieci i młodzież ur. 1993 i młodsi € 28.50

4. Rodziny € 103.50

 

Czy warto?

 

O tym już każdy musi zdecydować sam, jednak, jesli wziąść pod uwagę zakres ubezpieczenia ( prawie wszystkie dyscypliny górskie oprócz sportów "lotniczych" i speleologii), teren obowiązywania ubezpieczenia cały świat ( za wyjątkiem odpowiedzialności OC i ubezpieczenia ochrony prawnej), wysokość ubezpieczenia i szerokość oferowanej oferty ( koszt akcji ratunkowej, ubezpieczenie OC, ubezpieczenie ochrony prawnej, koszty leczenia) to oferta jest naprawdę warta zastanowienia, za jednym zamachem posiadamy cały pakiet ubezpieczeniowy za niecałe 250 zł, a jeden wypad w Alpy i skorzystanie ze zniżek w schroniskach Alpenverein zbilansuje nam koszt ubezpieczenia.


Źródło: www.alpenverein.com.pl

 

 

 


Komentarze
Copyright by planetagor.pl