Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
8 Krakowski Festiwal Górski
05-09-10

KFG 

W dniach 3-5 grudnia 2010 roku odbędzie się 8 Krakowski Festiwal Górski. W ciągu trzech dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat. Na scenie festiwalowej wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych. Na ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej, światowej półki, między innymi z festiwalu w Banff.

 

Do festiwalu w Krakowie zostały jeszcze trzy miesiące ale już można myśleć o zrobieniu i przesłaniu swojego filmu na KFG, aby współzawodniczyć w Grand Prix KFG 2010, konkursie polskich filmów górskich. W tym roku nie tylko odbędzie się konkurs na najlepszy polski film ale po raz pierwszy organizatorzy festiwalu przeprowadzą konkurs filmu międzynarodowego - dzięki czemu zobaczymy najlepsze obrazy o tematyce górskiej z całego świata.

 

KFG

 

 

Dotychczasowymi zwycięzcami Grand Prix są:

 

  • 2004 - Na Krawędzi
  • 2005 - Praszczur,
  • 2006 - Grand Prix nie przyznano. Druga, równorzędna nagroda trafiła do dwóch filmów;  Lao Lao oraz The line
  • 2007 - Ścieżka góry
  • 2008 - Annapurna na lekko
  • 2009 - The White House

 

Tradycyjnie podczas festiwalu wręczona zostanie prestiżowa „Jedynka" nagroda środowisk alpinistycznych za wybitne osiągnięcie na polu alpinizmu i wspinaczki sportowej. Festiwal Krakowski to również wystawy czołowych polskich fotografików z dziedziny gór i alpinizmu, gorące dyskusje o ekologii, zasadach bezpieczeństwa i wspinania w górach.

W tym roku również nie zabraknie interaktywnych kursów lawinowych oraz paneli dotyczących najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po górach. W czasie Festiwalu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Boulderingu. Bardzo ważnym elementem 8 KFG będą targi sprzętu i odzieży outdoorowe.

 

Już teraz zapraszamy do udziału w festiwalu.

 

Więcej na  www.kfg.pl


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl