Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
2 SPORTS FILM FESTIVAL
20-11-12

logo

 

 

 

TREKKING. Do programu 2 SPORTS FILM FESTIVAL, który odbędzie się w dniach 28.11-9.12 w trzech miastach Polski - Warszawa, Kraków, Wrocław - dołączyły kolejne tytuły. Poniżej sześć filmów, które zaprezentujemy już po koniec listopada.Warszawską edycję festiwalu otworzą NIEPOKONANI (Undefeated, reż. Daniel Lindsay, T.J. Martin). Laureat Oscara 2012 to film o upadku i chwale drużyny futbolowej na amerykańskich przedmieściach. Twórcy prezentują intymną kronikę zmagań trzech młodych sportowców i ich trenera w walce toczonej na boisku i poza nim. W historii powstałej w 1899 roku Manassas High School nigdy nie zapisało się zwycięstwo jej drużyny futbolowej - the Tigers. W ciągu ostatnich dekad zawodnicy potrafili posunąć się do sprzedaży meczów rywalom. To zaczęło się zmieniać w 2004 roku, kiedy Bill Courtney, były trener licealnych drużyn futbolowych zaproponował pomoc.Kolejnym tytułem jest BIEGNIJ CAŁE ŻYCIE (Run For Your Life, reż. Judd Ehrlich). Opowieśc o tym, jak bez jednego ekscentrycznego imigranta z Transylwanii nowojorski maraton nigdy by nie istniał. Film Ehrlich jest zabawnym, ciepłym i inspirującym hołdem dla Freda Lebowa. Pokazuje jak wyobraźnia, determinacja i miłość jednego człowieka stworzyły jeden z najbardziej popularnych sportowych wydarzeń na świecie. Inne ujęcie bliskiego tematu odnajdziemy w filmie MARATON (The Spirit Of Maraton, reż. John Duhnam). To pierwszy film pełnometrażowy, który stara się uchwycić istotę, dramatyczność i wyjątkowość spektaklu rozgrywającego się podczas wyścigu na dystansie 42,195 kilometra. Kamera towarzyszy pięciu biegaczom - trójce amatorów i dwójce profesjonalistów - najpierw w trakcie przygotowań, a potem podczas zmagań w maratonie organizowanym w Chicago.

 

Na ekranach kin ujrzymy także NAJSZYBSZEGO (Fastest, reż. Mark Neale) - dynamiczny pełnometrażowy film dokumentalny, który zgłębia świat najbardziej prestiżowych zawodowych wyścigów motocyklowych MotoGP. Ekscytujący obraz ukazuje niesamowite poświęcenie oraz odwagę, których ten sport wymaga od swoich gwiazd. W filmie - z Ewanem McGregorem w roli narratora - wykorzystano unikalne materiały zakulisowe oraz nigdy wcześniej nie prezentowane wywiady i opinie. Kamera śledzi zarówno wzloty, jak i upadki, które odciskają się na losach dalszej kariery zawodników. Czasem jest też świadkiem spektakularnych powrotów, jak ten Valentino Rossiego.

 

Wyjątkowym elementem programu jest WAVERIDERS (reż. Joel Conroy). Bohaterem filmu jest irlandzko-hawajski surfer, George Freeth, często określany mianem "ojca nowoczesnego surfingu". Freeth wskrzesił zapomnianą aktywność, która na nowo podbiła tłumy. Film opowiada o legendzie Freetha i śledzi jego wpływ na kulturowe granice na całym świecie - od Hawai, przez południową Kalifornię, po Irlandię. Pokonywanie na oczach kamery ogromnych, ponad 40-metrowych fal,  jest niezwykłym momentem kulminacyjnym opowieści.

 

Wydarzeniem festiwalu będzie pokaz ZAGINIONEGO (The Wildest Dream, reż. Anthony Geffen), któremu towarzyszy premiera książki Conrada Ankera i Davida Robertsa pod tym samym tytułem. Obsesją George'a Mallory'ego, bohatera obu dzieł, było zostanie pierwszym, który zdobędzie Everest. Kiedy ostatni raz widziano go żywego w 1924 roku, 800 metrów poniżej szczytu, nadciągnęły chmury, a on i jego życie stały się częścią legendy, która zdumiała świat. 75 lat później śladami tego marzyciela podąża Conrad Anker, który odnajduje jego zamarznięte ciało wraz z nietkniętym ekwipunkiem. Brakuje jedynie zdjęcia żony Mallory'ego, które obiecał zostawić na szczycie ośnieżonego kolosa...Organizatorami festiwalu są: MAYFLY SP. Z O. O., dystrybutor filmowy z 10-letnią tradycją, wyrosły z rozpowszechniania klasyki filmowej, obecnie rozporządzający prawami do dzieł w 5 seriach wydawniczych oraz 360 STOPNI, seria wydawnicza  książkowo-filmowa, w ramach której od 2008 r. organizowane są festiwale, przeglądy, spotkania, premiery i wydarzenia poświęcone sportom ekstremalnym.


Pierwsza edycja Festiwalu w maju 2008 r. zgromadziła ponad 12 tysięcy widzów. Patronat nad tegorocznym wydarzeniem objęli: prezydent miasta stołecznego Warszawy, Polski Komitet Olimpijski, CANAL+ Sport, Off.sport.pl, Antyradio, Aktywni.pl, Climb.pl, Divinglog.pl, Globtroter.pl, Magazyn Górski, Planeta Gór, Portalgorski.pl, Sailbook, Scigacz.pl, Tawerna Skipperów.

 


logo

 

Źródło: materiały prasowe.Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl