Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
100 DNI DO STARTU RED BULL X-ALPS 2013!
04-04-13

xalps

100 DNI DO STARTU RED BULL X-ALPS 2013!
28 marca - 7 lipca 2013

 

Odliczanie rozpoczęte! Już za 100 dni 32 zawodników z 21 krajów wystartuje w najbardziej ekstremalnym wyścigu przygodowym Red Bull X-Alps 2013. 7 lipca w Salzburgu wystrzeli pistolet startowy, kończąc trwający kilka miesięcy etap przygotowań. Tegoroczna, szósta edycja będzie najtrudniejszą w historii - trasa wyścigu jest niezwykle wyczerpującą i mierzy 1 031 km w prostej linii, czyli o niemal 200 km więcej niż w 2011 roku.

 

Zawodnicy trenowali w deszczu, śniegu i słońcu, próbując przygotować się na wszelkie okoliczności pogodowe jakich mogą doświadczyć na trasie Red Bull X-Alps 2013. Najważniejsza dla uczestników jest praca nad wytrzymałością, zarówno fizyczną jak i psychiczną. Thomas de Dorlodot (Belgia) i Ferdinand van Schelven (Holandia) koncentrowali się na tym podczas przypominającej Red Bull X-Alps 850-kilometrowej przeprawy - pieszo i w powietrzu - którą odbyli przez Alpy Nowozelandzkie w 28 dni.

 

To nie jedyni sportowcy, którzy wyemigrowali na południe w poszukiwaniu wyzwań. Babu Sunuwar (Nepal) i Mike Küng (Austria) udali się w okolice Kilimandżaro, najwyższej góry Afryki. Sunuwar zdobył pozwolenie i odbył udany lot z samego szczytu, stając się pierwszym Nepalczykiem, który tego dokonał. Paul Guschlbauer (Austria) także trenował w Afryce Wschodniej, skupiając się na bieganiu w Iten, słynnym „domu mistrzów", z którego pochodzą dziesiątki legendarnych kenijskich biegaczy długodystansowych. Wielu zawodników zmierzyło się także z zimowymi warunkami - Lars Budack (Niemcy) został w Europie by pobiec w górskich maratonach, w śniegu i przy temperaturach poniżej zera.

 

Niektórzy uczestnicy wyścigu znaleźli niezwykłych partnerów treningowych. Honza Rejmanek (USA1) trenował, biegając ze swoim czteroletnim synem na plecach! Legenda Red Bull X-Alps Toma Coconea (ROM), który brał udział w każdej z dotychczasowych edycji, włączył w swój plan treningowy niczego niespodziewających się turystów w Himalajach.

„Biegnę na górę do miejsca startu, a następnie przelatuję przez dolinę, przerażając klientów lecących w tandemie" - powiedział Coconea.

 

 

xalps

 

Start na paralotni na Red Bull X-Alps

fot. Felix Woelk

 

 

Niezależnie od tego, jaką ścieżkę treningową obrali zawodnicy, już za 100 dni wspólnie staną na starcie trasy Red Bull X-Alps! A wraz z nimi jedyny Polak - Paweł Faron z Żywca.

Jak tylko zacznie robić się cieplej będę latał ile tylko będę mógł. Zamierzam wyjechać na treningi w Alpy, żeby już przyzwyczajać się do warunków w jakich odbędzie się wyścig. Tym razem chcę powalczyć o lepsze niż to zeszłoroczne, 17 miejsce."- zapowiada Faron.

 

Więcej informacji o zawodnikach na www.redbullxalps.com/news.

 


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl