Linki News Kontakt O nas Reklama Regulamin FAQ Dodaj opinie Partnerzy Zaproś znajomego Dodaj do ulubionych Angielski Polski
Angielski Polski
Artykuły
1% DLA BYSTREGO!
04-01-13

banerek6

 

 

TREKKING. Rozpoczął się nowy okres rozliczeniowy i każdy może przekazać 1% podatku na ratowanie wiekowej cerkiewki pw. św. Michała Archanioła w Bystrem powiatu bieszczadzkiego. W zeszłym roku organizatorom akcji poświęconej temu zabytkowi (szczegóły na stronie www.cerkiewwbystrem.pl) udało się w ten sposób zebrać 9.145,10 złotych. Te pieniądze pomogły w kontynuacji prac remontowo-konserwatorskich rozpoczętych dzięki dotacji z Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu. Niestety środki szybko się skończyły i zabezpieczono tylko część świątyni od strony północnej. Wymieniono też kilka zgniłych elementów konstrukcji. Zważywszy na potrzeby zabytku, to niewiele. Dlatego stara cerkiew wciąż potrzebuje naszej pomocy. Przeciekający dach pozostaje sprawą priorytetową. Trzeba też pilnie zająć się kopułą główną w centrum obiektu.

 

Warto też pamiętać, że ocalałe wewnątrz resztki oryginalnego wyposażenia także wymagają kompleksowej konserwacji. Nie wiadomo jakie środki i czy w ogóle będzie jakaś państwowa dotacja dla Bystrego w roku 2013. Wiadome jest natomiast jedno - bieszczadzki krajobraz byłby bardzo ubogi bez swoich cerkwi. Dlatego wspólnie trzeba nam zadbać o ten skarb. Wystarczy przekazać 1% podatku na numer KRS 0000131582 (koniecznie z dopiskiem „cerkiew w Bystrem"). Numer ten przypisany jest dla Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, będącego oficjalnym użytkownikiem bystrzańskiej cerkwi. Każdy taki gest, każda złotówka jest bezcenna. Tylko razem uda nam się zachować prawdziwe Bieszczady. Naprawdę warto! Więcej o akcji i samej cerkwi znajdziecie Państwo na stronie www.cerkiewwbystrem.pl.

 

obrazek1


Od Redakcji: Zachęcamy do przekazywania 1% Waszego podatku na ten cel. Patronujemy akcji i jesteśmy przekonani, że to wspaniała inicjatywa, pozwalająca uratować choć okruch z dawnego klimatu Bieszczadów :).


Komentarze
  • Nie ma żadnych komentarzy
Copyright by planetagor.pl