Links News Contact Us About Us Advertisement Terms of use FAQ Add story Partners Invite a friend Bookmark Angielski Polski
Angielski Polski
About us

Portal planetagor.pl jest portalem społecznościowym skierowanym do osób uprawiających na poziomie profesjonalnym oraz amatorskim dyscypliny związane z podejmowaniem aktywności fizycznej w terenie górskim lub podobnym. Portal na bazie innowacyjnej platformy społecznościowej umożliwia swoim Użytkownikom stworzenie własnych profili, komunikację i utrzymywanie stałego kontaktu z górskimi znajomymi oraz z innymi Użytkownikami Portalu, tworzenie i zarządzanie listami kontaktów, poznawanie nowych znajomych o podobnych górskich zainteresowaniach. Możliwa jest także wymiana przez Użytkowników praktycznych informacji, doświadczeń i opinii na tematy związane ze sprzętem, treningiem, odżywianiem, szkoleniami, trenerami, instruktorami w ramach poszczególnych aktywności górskich. Każdy Użytkownik Portalu może za jego pośrednictwem zdobywać i wymieniać informacje o poszczególnych pasmach górskich i rejonach wspinaczkowych, rowerowych, jaskiniowych, skiturowych, biegowych oraz trekkingowych w Polsce i na świecie. Każdy Użytkownik ma do dyspozycji szereg narzędzi służących wspieraniu komunikacji z innymi Użytkownikami portalu takich jak: własny profil, skrzynka pocztowa, osobisty panel kontaktowy, własna galeria zdjęć oraz video, fora i grupy tematyczne, rozbudowana wyszukiwarka, kalendarium wydarzeń oraz osobisty blog. Ponadto każdy Użytkownik może dostosować treść strony do swoich indywidualnych preferencji związanych z interesującą go aktywnością górską poprzez wykorzystanie innowacyjnego systemu filtrowania treści na podstronach tematycznych portalu związanych z uprawianą przez niego górską aktywnością.


Portal planetagor.pl został stworzony przez pasjonatów dla pasjonatów i stawia sobie za cel promowanie wartościowych form aktywności fizycznej w terenie górskim lub podobnym, których wyróżnikiem jest podejmowanie bezinteresownego wysiłku fizycznego na zasadzie fair means (czyli przy założeniu ograniczenia sztucznych ułatwień tj. np. wyciągów górskich, a tym samym uznania równości Człowieka i Góry). Celem Portalu jest również promowanie idei eksploracji oraz proekologicznych postaw w stosunku przyrody górskiej.


Naczelnym celem Portalu jest integracja i rozwój, hołdującej powyżej opisanym zasadom, Społeczności Górskiej, poprzez oddanie w jej ręce zaawansowanej platformy portalu społecznościowego Web 2.0., w której zasadnicza treść jest tworzona przez samych Użytkowników.


Copyright by planetagor.pl